Bratislava 26. marca 2020 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)

Jeden z hlavných radcov prezidentky Zuzany Čaputovej v oblasti občianskej spoločnosti, bývalý mimovládny aktivista Juraj Rizman bude najnovšie poradcom podpredsedu strany Za ľudí Juraja Šeligu, ktorý sa nedávno stal podpredsedom Národnej rady

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na archívnej snímke z roku 2017 vtedajší zástupcovia mimovládky VIA IURIS Zuzana Čaputová (uprostred vľavo) a Juraj Rizman (uprostred vpravo)

Poradca prezidentky Zuzany Čaputovej Juraj Rizman končí v jej tíme. Informoval o tom vo štvrtok portál Aktuality.sk s tým, že Rizman bude radiť podpredsedovi parlamentu Jurajovi Šeligovi.

Rizman v minulosti pracoval ako šéf ochranárskej organizácie Greenpeace na Slovensku. Pred vstupom do poradného tímu prezidentky pôsobil v mimoládke Via Iuris, kde bola právničkou aj Zuzana Čaputová.

V máji 2019 informovala Zuzana Čaputová o zaradení Rizmana do svojho tímu, keď ho vymenovala poradcom pre životné prostredie a občiansku spoločnosť. Označila ho vtedy ako známeho slovenského environmentalistu a dlhoročného predstaviteľa organizácie Greenpeace v SR.

„Podieľal sa na viacerých úspešných ochranárskych kampaniach, napr. proti plánovanej ťažbe zlata a uránu, či za prijatie zákona o starých environmentálnych záťažiach. Od roku 2012 je členom Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie, poradného orgánu Vlády SR pre oblasť rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku. V roku 2017 bol ocenený cenou ‘Top hovorca roka’ – za komunikáciu občianskej kampane na podporu zrušenia Mečiarových amnestií,“ predstavovala Rizmana Čaputová prostredníctvom Facebooku.

Jaroslav Zajac

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj