Bratislava 17. júna 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Bývalý novinár, hovorca predsedníčky vlády Ivety Radičovej a neskôr poradca prezidenta Andreja Kisku Radoslav Baťo nevstúpi do novej Kiskovej strany a rozhodol sa pre spoluprácu s hnutím Spolu. Nedávno ukončený päťročný pobyt Kisku v Prezidentskom paláci však vníma veľmi pozitívne. Andrej Kiska sa podľa neho na domácej politickej scéne ozval vždy vtedy, keď to bolo potrebné

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke jeden z poradcov prezidenta Radoslav Baťo

Z dôležitých Kiskových “ozvaní sa v pravý čas” Baťo vo video rozhovore pre denník SME vyzdvihol Kiskov pozitívny postoj k prijímaniu utečencov. “Keď cela politická scéna podľahla čaru portiutečeneckej hystérii, Kiska sa ozval a povedal jasne, že je našou povinnosťou pomáhať ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou,” povedal.

Baťo zároveň priznal, že (aj kvôli odmietavej pozícii vlády pozn. redakcie) Slovensko nezažilo skutočnú utečeneckú krízu. “Nebolo to tak ako v Budapešti, že by nám na hlavnej stanici bivakovalo 10-tisíc utečencov a nevedeli by sme čo s nimi.” Dodal, že migračnú krízu sme zažili “len na internete a skôr z hľadiska šírenia hystérie”.

“Ja si myslím, že bolo naozaj významným gestom,keď sa po voľbách v roku 2016 odmietol v paláci stretnúť s Kotlebom a rokovať s ním,” spomenul ďalší údajne významný Kiskov krok.

“Som na neho ako prezidenta hrdý a som hrdý, že som mu pri tom mohol pomáhať.” V súvislosti s Kiskovým skráteným pracovným týždňom a “lenivosťou,” ako to nazývajú niektorí jeho rivali, Baťo povedal, že to bolo spôsobené tým, že Kiska mal rodinu v Poprade. Dodal, že žiadny z doterajších prezidentov nemal počas výkonu funkcie malé deti.

Poradca bývalého prezidenta uviedol,” že Kiska po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej “konal rozumne,” napriek tomu, že mnohí mu vyčítajú, že z lyžovačky sa vrátil až päť dní po týchto udalostiach. “Prišiel v piatok a konal veľmi rozumne, razantne a zároveň veľmi pokojne v tom, že v situácii, keď tu bola politická kríza nebývalých rozmerov, tak sa mu podarilo z politickej krízy vyjsť bez toho, aby sa zbláznila celá politická scéna.” Kvitoval tiež Kiskovu účasť na prvom zhromaždení iniciatívy Za slušné Slovensko.

Baťo povedal, že ako novinár v roku 2010 napísal jeden o svojich posledných komentárov, kde uviedol, že strana -Smer-SD “musí byť zničená”. “Teraz v roku 2019 si to myslím 30-násobne,” zdôraznil. “Jediný spôsob, ako sa Slovensko pohne ďalej bude, že Smer bude zničený.”

Ku súčasnému pôsobeniu Kisku v parlamentnej politike povedal, že do jeho strany nevstúpi, pretože vznik novej strany by mu dával zmysel len vtedy, ak by od začiatku deklarovala “integrovanie opozície”.

Kiska sa podľa neho v závere mandátu len tváril nezávisle. “Neviem či toto je najdôležitejšie, vytvárať dojem, že som nezávislý, keď v skutočnosti všetci hovoria o tom, že zakladám stranu a vonku mám billboardy.”

Dodal, že ani teraz ešte “neexistuje žiadna istota, žeby na budúci rok prevzala moc demokratická opozícia”.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj