Rím 22. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:BadBox Twitter)

Popredného člena kalábrijskej zločineckej organizácie ‘Ndrangheta, ktorý bol viac ako dva roky na úteku, zatkli počas rodinnej dovolenky na Sicílii. Informovala o tom vo štvrtok talianska polícia, píše agentúra DPA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke polícia počas zásahu

Francesco Riitano, narodený v roku 1980, je podľa talianskych karabinierov obvinený z rozsiahleho obchodovania s kokaínom, ktorého sa mal dopustiť v mene mafiánskeho klanu Gallaceovcov.

Polícia ho zadržala v stredu večer v obci Giardini Naxos na Sicílii, kde dovolenkoval. Prekvapila ho pritom práve v čase, keď večeral s rodinou. Riitano sa pokúsil zinscenovať útek, pričom vyskočil “do pása nahý” z balkóna, karabinieri ho však spacifikovali.

Riitano mal so sebou preukaz totožnosti, pas aj vodičský preukaz vystavené na falošné meno, hotovosť a viacero mobilných telefónov.

Kalábrijská ‘Ndrangheta patrí spolu so sicílskou Cosa Nostrou a neapolskou Camorrou k najdôležitejším skupinám organizovaného zločinu v Taliansku a vybudovala si významné základne i v zahraničí; okrem iného pôsobí v Nemecku, na severe Ameriky či Austrálii. Vedúce postavenie má ‘Ndrangheta najmä v pašovaní kokaínu do Európy.

Arrestato, in un appartamento di Giardini Naxos in Sicilia, Francesco Riitano esponente di un clan della ‘ndrangheta accusato di essere a capo di un’organizzazione dedita al narcotraffico internazionale. pic.twitter.com/tdDNLe8exM

— Tg3 (@Tg3web) 22. augusta 2019

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj