Poľská prokuratúra vzniesla obvinenia v súvislosti so smrťou piatich tínedžeriek

Varšava 7. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alik Keplicz)

Prokuratúra v Poľsku vzniesla obvinenia voči mužovi, ktorý vlastní centrum pre únikové hry, kde sa minulý týždeň udusilo päť tínedžeriek. Prokurátor Ryszard Gasiorowski v nedeľu oznámil, že muž, identifikovaný len ako Milosz S., čelí obvineniam z úmyselného vytvorenia nebezpečenstva požiaru a neúmyselného zapríčinenia smrti dievčat

Ilustračné foto

Vykurovací systém zariadenia bol chybný a neexistoval žiadny únikový východ, uviedol Gasiorowski. V prípade uznania viny hrozí obvinenému až osem rokov väzenia.

V zábavnom centre pre takzvané únikové hry v meste Koszalin na severe Poľska zomrelo v piatok päť 15-ročných dievčat. Jedného 25-ročného zamestnanca hospitalizovali s popáleninami. Poľské úrady odvtedy zavreli 13 takýchto zariadení, pretože mali bezpečnostné nedostatky. V únikovej miestnosti sú hráči zavretí a musia nájsť cestu von prostredníctvom rôznych hádaniek a indícií. V Poľsku sú takéto hry medzi tínedžermi veľmi populárne.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj