Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Ronald Zak)

Česká novinárka Tereza Spencerová sa vo svojom dnešnom komentári zamerala na politickú situáciu Rakúska a Francúzska v predvolebnom boji  

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Heinz-Christian Strache

Podľa všetkého to vyzerá tak, že celá politická kríza v Rakúsku bola iba spravodajská hra.

“Zatiaľ čo v Rakúsku pokračuje politická kríza okolo “ruského videa” a dnes už bývalého vicekancelára Stracheho, aj šéf nemeckého parlamentu Schäuble pripúšťa, že všetko bola spravodajská hra, pričom je to podľa všetkého dokonalý príklad nemeckého “vmiešavania” do rakúskej politiky,” približuje situáciu novinárka.

Spencerová vo svojom komentári priblížila aj situáciu v krajine galského kohút. Francúzsky prezident Emmanuel Makron, ktorý v prieskumoch zaostáva za Marine Le Penovou, má pre zmenu za to, že “európske voľby v prospech nacionalistov ovplyvňujú z Ameriky, a to priamo ľudia “blízki Bielemu domu” na čele s Bannonom.”

Opäť je na stole aj argument …lebo Putin. Jeden z najväčších zástancov Únie Guy Verhofstadt totiž viní Mattea Salviniho z toho, že ho platí Vladimir Putin a vyzýva ho k debate.

Macronov minister financií Bruno Le Maire sa zase obáva volebného triumfu britského “brexitára Nigela Farageho, a tak chce, aby Británia z únie odišla už fakt rýchlo.”

“Žije to predvolebne, žije,” skonštatovala na záver novinárka.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj