Polícia zisťuje, komu patria kostrové pozostatky nájdené na Tribeči

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Topoľčany 19. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-KR PZ Nitra)

Topoľčianski policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri stotožnení kostrového nálezu muža. Kostrové pozostatky boli nájdené 7. novembra 2002 v lesnom poraste pohoria Tribeč v katastri obce Solčany v lesnom obvode Dekanová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Grafická rekonštrukcia tváre

„Na základe kostrového podkladu bola súdnym znalcom zhotovená grafická rekonštrukcia tváre neznámeho muža. Podľa znalca patrila lebka mužovi vo veku 50 rokov, ktorý mal nápadnú konfiguráciu tváre s výrazne vystupujúcim nosom a mal nápadne nízke čelo,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Podľa súdneho znalca bol muž vysoký približne 175 až 180 centimetrov, zavalitej postavy s váhou zhruba 90 kilogramov. V čase nálezu mal na sebe tričko čiernej farby s dlhým rukávom, montérkovú blúzu modrej farby, montérkové nohavice modrej farby pofŕkané bielou syntetickou farbou, hnedé topánky veľkosti 43 značky Konfort. Pri kostrovom náleze boli pánske digitálne hodinky Asahi s umelým náramkom čiernej farby a štvrťlitrová fľaša od vodky, tzv. ploskačka. Smrť nastala podľa znalca pravdepodobne v apríli 2002.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj