Bratislava 22. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Podľa informácií TV JOJ polícia dnes vykonala zaisťovacie úkony u štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a sudcov okresných a krajských súdov v Bratislave

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke kandidátka na post ústavného sudcu Monika Jankovská

Štátna tajomníčka Jankovska sa pre televíziu odmietla vyjadriť s tým, že má dovolenku.

Pre televíziu sa vyjadril rezort spravodlivosti. “Rezort potvrdzuje informáciu, že počas dnešného dňa odovzdala štátna tajomníčka Monika Jankovská svoj telefón polícii a je plne súčinná s orgánmi činnými v trestnom konaní. V prípade potreby bola ochotná aj vypovedať, zo strany polície však takáto požiadavka doteraz nebola,” uviedla hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová.

Ďalší zásah polície mal prebehnúť u sestry Moniky Jankovskej, ktorá pôsobí na krajskom súde Bratislava a u Bystríka Paloviča, ktorý pôsobí na Okresnej prokuratúre Bratislava I.

O zásahu informuje aj polícia na sociálnej sieti. “V súvislosti s medializovanými informáciami o zaistených správach môžeme potvrdiť, že dnes policajti NAKA vykonali početné zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vzhľadom na súčasné štádium nie je možné poskytnúť bližšie informácie,” uvádzajú strážcovia zákona.

Minister spravodlivosti Jankovskej verí

Jankovská sa spomína v Threeme Mariana Kočnera ako jeho „opička“. Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) v dôsledku úniku zo spisu reagoval, že nemá dôvod a dôkaz na to, aby neveril štátnej tajomníčke spomínaného rezortu Monike Jankovskej.

Gábor Gál sa pýtal tajomníčky Jankovskej, či sa s Marianom K. alebo Alenou Zs. pozná a poprela to, rovnako ako médiám.

Tvrdenia Mariana K. označil za chválenkárstvo aj v súvislosti s jeho stretnutím s predsedom koaličného Mosta-Híd Bélom Bugárom, na ktorého mal „nahučať“. „Tí, ktorí poznáte pána Bugára, viete, že jediné čo sa naňho nedá, je nahučať,“ uviedol minister.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj