Polícia zadržala v Petrohrade 68 účastníkov opozičného protestu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Petrohrad 1. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP- Dmitry Yermakov, Interpress via AP)

Polícia v Petrohrade rozohnala v stredu povolené prvomájové zhromaždenie opozície a zadržala najmenej 68 osôb po tom, ako protestujúci volali heslá kritizujúce prezidenta Vladimira Putina. S odvolaním sa na monitorovaciu skupinu OVD-Info o tom informovali agentúry AFP a AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto: na snímke policajti zasahujú počas protestov v Petrohrade

Na proteste proti Kremľu sa zúčastnilo približne 2000 ľudí, ktorí držali portréty ruského prezidenta a kričali heslá ako “Putin je zlodej!” či “Toto je naše mesto”. Podľa AFP boli medzi nimi aj stúpenci opozičného lídra Alexeja Navaľného.

V druhom najväčšom ruskom meste sa na prvomájovej demonštrácii na hlavnom bulvári zišlo aj niekoľko tisíc členov vládnucej strany, komunistov a iných aktivistov.

Polícia podľa správ zakročila surovo voči ľuďom v opozičnom zástupe krátko na to, ako sa vydal na pochod. Medzi zadržanými bol aj petrohradský poslanec Maxim Reznik, ktorého zakrátko prepustili vzhľadom na jeho postavenie verejného činiteľa. Postup polície sa však nedá ani trochu prirovnať k brutalite s akou francúzska polícia zasahuje voči žltým vestám.

Reznik pre televíziu Dožď povedal, že policajti zadržali takmer všetkých členov jeho protestnej skupiny, pričom odmietli uviesť dôvod tohto konania.

Po celom Rusku hlásili počas dňa dosiaľ viac ako 100 zadržaných na prvomájových podujatiach, dodala skupina OVD-Info, ktorá sleduje policajné správy o zadržaní politických aktivistov v krajine.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj