Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody na Spiši

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Spišská Nová Ves 4. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-KR PZ Košice)

Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody, ktorá sa v nedeľu (3. 2.) večer stala pri Krompachoch v okrese Spišskej Novej Vsi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Tragická dopravná nehoda

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Lenka Ivanová informovala, že podľa doterajších zistení 56-ročný vodič smerujúci na obec Kolinovce zachytil autom chodca.

„Šofér sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu svojho vozidla a nesledoval dostatočne cestnú premávku, pričom počas jazdy zachytil 74-ročného chodca, ktorý v tom čase kráčal po pravej strane vozovky rovnako smerom na obec Kolinovce,“ uviedla hovorkyňa s tým, že chodec po zrážke s vozidlom utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Vodiča polícia na mieste podrobila dychovej skúške s negatívnym výsledkom, u chodca bola na zistenie prítomnosti alkoholu nariadená pitva. Prípad podľa Ivanovej prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Za posledné obdobie pritom nejde o prvú tragickú nehodu na Spiši, keď na ceste zahynul chodec. Minulý týždeň zrazil vodič 84-ročnú chodkyňu na priechode v Spišskej Novej Vsi. Okrem toho cez víkend po náraze do cestárskeho auta zahynula ďalšia žena pri Spišskom Hrhove.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj