Berlín 5. júna 2019 (HSP/Welt/Foto:TASR/AP-Benoit Tessier)

Čoraz častejšie prekračujú svadobčania a dokonca aj pohrebné oslavy početných rodín najmä arabského pôvodu všetky medze. Dochádza tak k nebezpečným kolónam áut a blokádam.  Stratégia nulovej tolerancie má teraz ukončiť tento zlozvyk

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V oblasti Porúria zaznamenala polícia Severného Porýnia-Vestfálska najviac zásahov kvôli tzv. „svadobným sprievodom“. Preto sa teraz rozdávajú letáky. V nich sa okrem iného uvádza: „Nenoste zbrane“.

Podľa nemeckého denníka Bild ministerstvo vnútra Severného Porýnia-Vestfálska zaslalo všetkým policajným orgánom v krajine akčný plán na boj proti takzvaným „svadobným sprievodom“. Z toho vyplýva, že na obľúbených svadobných miestach sa majú okrem iného rozdávať letáky s pravidlami správania.

„Prioritou pre nás je teraz zabezpečenie polície v oblasti Porúria. Tam sme mali v minulosti aj najviac zásahov. Ponúkame preto prezídiám policajných zborov, aby si prišli vyzdvihnúť letáky u nás na ministerstve, “povedal hovorca ministerstva.

Podľa novín „Bild“ minister vnútra Herbert Reul (CDU) zaslal v pondelok – deň pred koncom pôstneho mesiaca Ramadánu, príslušnú nariadenie vrátane odkazu na leták. Po tom, čo v apríli bolo v Severnom Porýní-Vestfálska zaregistrovaných 104 policajných zásahov proti svadobným sprievodom, na začiatku moslimského pôstu v máji ich bolo len 25. Akčný plán má zabrániť opätovnému nárastu čísel zásahov.

„V letáku stoji okrem iného „Dodržiavajte pravidlá cestnej premávky“, „Nevyvolávajte dopravné zápchy“, „Nezapaľujte žiadne ohňostroje/pyrotechniku“ a „Nenoste zbrane“. Za porušenie hrozia pokuty, zabavenie vozidiel alebo dokonca väzenie.

Vo svojom nariadení Reul tiež objasnil, že pri zásahoch proti svadobným sprievodom bude zahrnuté v taktických úvahách nasadenie policajných vrtuľníkov, aby sa zaistilo viac dôkazov pre trestné stíhanie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj