Praha 6. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Mestská polícia Hlavného mesta Prahy na svojom Facebooku zverejnila videozáznam incidentu na pražskej stanici metra Opatov. To, čo čitatelia videli, ich naštvalo a šokovalo

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa slov tlačovej hovorkyne polície Ireny Seifertovej dvaja cudzinci sa v metre rozhodli ukázať svoju agresivitu – napadli jedného cestujúceho. Muž sa spočiatku bránil, ale ako je vidieť na videozázname, situácia sa celkom rýchlo vyostrovala.

Následne je počuť, že niekto incident hlási na linku tiesňového volania, ale dochádza tam k diskusii namiesto toho, aby boli uskutočnené patričné ​​kroky.

Ako uviedla Seifertová vo svojom komentári, keď sa volá na tiesňovú linku, je nutné uviesť potrebné údaje, čo sa týka opisu udalosti, vrátane počtu osôb, prítomnosti zbraní a tak ďalej.

Na konci videozáznamu konečne vidíme dvoch policajtov, ktorí do incidentu zasiahli a odviedli agresívne cudzincov v putách.

Toto video hneď vyvolalo početnú reakciu zo strany užívateľov sociálnej siete.

Rvačka v metru

Dva cizinci si přišli vybít agresivitu do vestibulu metra. Nejprve obtěžovali kolemjdoucí a dělali nepořádek. Poté si vyhlédli v davu jednoho cestujícího, kterého pak napadli. Muž se jejich útokům několik minut sám bránil. Ani pouta na rukou a přítomnost strážníků je nezastavila a napadenému stále verbálně vyhrožovali fyzickou likvidací.Pro operátory tísňové linky je vždy nejdůležitější co nejpřesnější popis a místo oznamované události. Důležité jsou všechny podrobnosti jako je počet osob na místě, zda je někdo ozbrojen, popřípadě zraněn. Podle těchto informací se pak operátoři rozhodují, kolik hlídek vyšlou na místo. Stres a možný strach to však někdy oznamovatelům znemožňují. To byl i případ včerejšího večerního oznámení, které začalo slovy: „Prosím vás, okamžitě na Opatov!“ Hlídky strážníků hned na schodech kontaktoval zraněný muž s tím, že byl bezdůvodně napaden dvěma muži. Měli do něj kopat a mlátit ho pěstmi, navíc, dle jeho slov, měli být útočníci ozbrojeni nožem. Do půl těla svlečení muži se po spatření hlídky strážníků dali na útěk. Na výzvu „STŮJ“ však zareagovali, otočili se a vykročili zpět ke strážníkům. Protože mohli být ozbrojeni, měli strážníci připraven slzotvorný prostředek a obušek. Útočníky navedli do tzv. poutací polohy, aby zamezili dalšímu útoku a nasadili jim pouta. Po celou dobu zákroku nepřestávali útočníci verbálně vyhrožovat fyzickou likvidací muži, kterého napadli. Přivolaní záchranáři ošetřili napadenému krvácivá zranění. Cizince ve věku 21 a 29 pak strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu převezli na služebnu republikových kolegů k dalšímu opatření.

Uverejnil používateľ Městská policie hl. m. Prahy Streda 5. júna 2019

Jedni upozornili na to, že tí, ktorí v tejto chvíli boli na nástupišti, nič neurobili.

“Toľko ľudí prešlo a nikto nič? Až na konci sa ho trochu niekto zastal? To je šialené …” uviedla Kájinka Lipertová.

Ďalší užívateľ napísal, že ostatným bolo jedno, čo sa tam odohrávalo.

“Tu je tá ľudská ľahostajnosť. Ostatní len čumia,” poznamenal Oldřich Varmuža.

Iní neskrývali rozhorčenie, ktoré vyvolala obsluha tiesňovej linky.

“Operátor na linke sa správal viac ako arogantne,” uviedol používateľ s menom Jirka Skliba..

Nechýbali výzvy, aby bola zmenená politika Českej republiky voči cudzincom.

“… Uzavrite tie hranice a bude snáď pokoj!!! Oni veľmi dobre vedia, že my sme národ tupcov a odpadová rúra Európy a tak to skúšajú a skúšať budú, kým si ich my Česi tu budeme pestovať,” vyjadrila sa k záležitosti užívateľka s menom Michaela Jel, kde zároveň dodala aj kritiku voči krajanom.

Nie je to jediný prípad, ktorý sa odohral na červenej linke pražského metra za obdobie kratšie ako jeden rok.

Vlani na jeseň médiá informovali o tom, že vo výťahu stanice Kobylisy tiež došlo k nebezpečnému agresívnemu správaniu jedného muža. Ten vytiahol nôž z vrecka a začal sa vyhrážať žene, ktorá dobehla zatvárajúci sa výťah. Bolo to za prítomnosti iných ľudí v kabíne, s ktorými agresor vystúpil a odišiel preč, výťah došiel do horného poschodia stanice.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj