Polícia rieši viacero prípadov zneužitia mobilného telefónu v Lučenci

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Lučenec 31. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)

Viacero prípadov zneužitia cudzieho mobilného telefónu na získanie neoprávneného finančného prospechu eviduje a rieši v poslednom období polícia v Lučenci. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Páchateľ si požičia od neznámej osoby mobilný telefón s cieľom odoslania sms správy z dôvodu, že nemá kredit. Následne vykoná z tohto mobilného telefónu prostredníctvom mobilného operátora neoprávnené úhrady zaslaním sms správ ‘myPay’, s cieľom získania kódov na stiahnutie platených hier cez internet,” priblížila hovorkyňa.

Dodala, že po doručení kódov si ich podvodník prepošle cez sms správu na svoj mobilný telefón a požičaný mobil vráti majiteľovi. Pre seba tak získa finančný prospech a majiteľovi mobilu spôsobí škodu v určitej výške. Podľa jej výšky polícia tieto prípady vyšetruje ako prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty, prípadne krádež.

“Upozorňujeme občanov, aby zvážili, komu požičajú svoj mobilný telefón. To, že sa stali obeťou trestného činu, zistia až keď im príde účet za mobil. V prípade, že už majú takúto skúsenosť, je potrebné sa obrátiť na políciu a vec oznámiť,” podotkla Faltániová.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj