Policajtom už dochádza trpezlivosť. Upozorňujú, že fotenie dopravných nehôd budú prísne pokutovať

Bratislava 18. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Polícia na sociálnej sieti upozorňuje verejnosť, že čoraz rozšírenejší fenomén fotenia a natáčania dopravných nehôd a nešťastí na mobilné telefóny bude prísne pokutovať, ako tomu bolo v prípade vážnej štvrtkovej nehody pri Bratislave.

Ilustračné foto

Podľa doterajších informácií pravdepodobne počas prechádzania vozidla zn. Opel z jedného jazdného pruhu do druhého na diaľnici D1 pri Bratislave došlo k zrážke s nákladným motorovým vozidlom. “Následkom zrážky došlo k jeho prevráteniu na strechu v strednom jazdnom pruhu. Vodič vozidla Opel – 31ročný muž bol privolanou RZP prevezený k ošetreniu do jednej z nemocníc,” uviedla polícia na Facebooku.

Aj napriek výzvam polície sa však aj v tomto prípade našli vodiči, ktorí počas prechádzania okolo miesta dopravnej nehody nevenovali pozornosť situácii v cestnej premávke a bezpečnosť svoju ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky ohrozili najmä fotografovaním a filmovaním miesta nehody.

“Nakoľko sa týmto konaním dopustili porušenia ustanovení § 4 ods. 2 písm. m) Zákona o cestnej premávke, na mieste bola uložená bloková pokuta celkovo štyrom vodičom.”

Polícia vodičov opätovne vyzýva, aby v prípade, ak sú svedkami dokumentovania udalosti v cestnej premávke, venovali svoju pozornosť vedeniu svojho motorového vozidla. “Pokiaľ si to nevyžaduje situácia v cestnej premávke, neznižujte rýchlosť jazdy a v žiadnom prípade nefotografujte a nenatáčajte si vzniknutú udalosť na mobilný telefón.”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj