Bratislava 10. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-John Minchillo)

Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig postúpili na prestížnom turnaji ATP Masters 1000 v čínskom Šanghaji do štvrťfinále. V štvrtkovom súboji zdolali siedmy nasadený pár Jean-Julien Rojer, Horia Tecau 7:6 (3), 6:7 (4) a 10:7 v zápasovom tajbrejku. Slovensko-chorvátske duo vyhralo šiesty zápas po sebe a naďalej živí šancu na účasť na záverečnom Turnaji majstrov v Londýne

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovensko-chorvátsky pár Filip Polášek (vzadu) a Ivan Dodig

Víťazi augustového turnaja v americkom Cincinnati začali zápas veľmi dobre a rýchlo viedli v prvom sete 2:0. Následne však o výhodu brejku prišli, a tak o svojom víťazstve v úvodnom dejstve museli rozhodnúť až v tajbrejku. V tom druhom predvádzali na servise skvelý výkon. V šiestich hrách stratili dokopy len tri loptičky, no v tajbrejku na to nenadviazali. Hneď štyrikrát nezabodovali pri vlastnom podaní a skrátenú hru druhého dejstva prehrali 4:7.

Rozhodnúť musel až zápasový tajbrejk. V ňom Polášek s Dodigom stratili náskok 5:2, ale napokon ich to mrzieť nemuselo. Za vyrovnaného stavu 7:7 sa rodák zo Zvolena zaskvel dôležitým víťazným forhendom a následne zápas ukončil dvoma získanými bodmi pri vlastnom podaní. V súboji o postup medzi elitné kvarteto čaká slovensko-chorvátsku dvojicu druhý nasadený pár turnaja – Poliak Lukasz Kubot a Brazílčan Marcelo Melo.

ATP Masters 1000 v Šanghaji – štvorhra – osemfinále:

Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.) – Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-7) 7:6 (3), 6:7 (4), 10:7 (zápasový tajbrejk)

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj