Bratislava 19. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Súdne pojednávanie v prípade krátenia dane so Zoltánom A., ktorý je zároveň jedným z obvinených v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, má pokračovať v stredu (22. 5.) na Okresnom súde (OS) Bratislava V

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke uprostred obžalovaný Zoltán A. v sprievode členov Zboru justičnej a väzenskej stráže

“V tejto chvíli súd neeviduje prekážky v konaní. V programe hlavného pojednávania je výsluch svedkov v zmysle odročeného hlavného pojednávania,” povedal pre TASR hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Vypovedať by mali v stredu všetci deviati svedkovia. Na aprílovom pojednávaní to avizovala sudkyňa. Predvolaní boli vtedy dvaja svedkovia, z ktorých sa jeden ospravedlnil.

Zoltán A. čelí obvineniu zo skrátenia dane a poistného spolu s Jánom M. V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur.

V prípade vraždy Jána Kuciaka bol Zoltán A. označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on mal označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana K., ktorý je v súčasnosti obvinený z objednávky vraždy novinára a väzobne stíhaný v inom prípade.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj