Trenčín 12. júla 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Je známe, že hudobný festival Pohoda má politický podtón. Každoročne sa na ňom konajú diskusie s politikmi z liberálneho prúdu a nedávno politizáciu pripustil aj šéf podujatia Michal Kaščák (viac v článku). Pravidelným účastníkom je exprezident Andrej Kiska, ktorý sa už deň po začiatku festivalu ukázal aj s novými členmi hnutia Za ľudí.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
na snímke Juraj Šeliga, Veronika Remičová a Andrej Kiska

Kiska ešte v strdu uviedol, že festival Phoda vníma ako “zázrak”. “Zorganizovať niečo také veľké a zároveň každý rok posúvať latku vyššie. Neskutočné. Niekoľkokrát som bol na Pohode ako prezident, ako hosť diskusií. Vždy som mal na záver v horúcom stane zimomriavky po záverečnom potlesku,” spomínal Kiska.

Dodal, že minulý rok na festivale vystúpili aj kandidáti na prezidenta Zuzana Čaputová a Robert Mistrík. “Veľmi ma teší, že sa im pred voľbami podarilo dohodnúť a jeden z nich uspel.”

“Tento rok sa opäť na Pohodu veľmi teším. Idem prvýkrát ako bežný divák – pozrieť si štvrtkové podvečerné koncerty a diskusie.”

Vo štvrtok už priamo z trenčianského festival doplnil, že na ňom panuje “úžasná atmosféra”. “Nebolo jednoduché prejsť od stanu k stanu, ale toľko pozitívnych a usmievavých ľudí stretnúť na jednom mieste bolo úžasné.”

“Ako divák som prvýkrát zažil perfektnú organizáciu aj prostredie pre návšetvníkov. Klobúk dole pred Michalom Kaščákom a jeho tímom. Stihol som aj výborný koncert pána primátora Matúša Valla a jeho skupiny Para,” skonštatoval Kiska, pričom sa pochválil fotkami s Jurajom Šeligom.

Na festivale Pohoda pravidelne v diskusiách vystupujú liberálni politici ako Kiska, Radičová, Schwarzenberg… Tento rok sa pridá aj hlava štátu Zuzana Čaputová. Riaditeľ festivalu Kaščák pri tom potvrdil, že politici vládnej koalície ako napríklad premiér Peter Pellegrini nie sú pre organizátorov zaujímaví.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj