Moskva 16. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto: TASR- Martin Baumann)

Hokejisti Ruska sa stali víťazmi domáceho turnaja o Pohár Prvého kanála. “Zborná” triumf na podujatí spečatila nedeľňajším hladkým víťazstvo 5:0 nad výberom Fínska

Na snímke ruskí hokejisti

Súboj sa uskutočnil pod holým nebom v modernej futbalovej aréne v Petrohrade. Rozhodujúca bola druhá tretina, v ktorej Rusi strelili tri góly. Rusko si okrem triumfu na tradičnom domácom podujatí upevnilo aj pozíciu lídra v priebežnej tabuľke EHT.

Tretí na turnaji skončili Švédi, ktorí v nedeľu zdolali Čechov tesne 3:2. Do stretnutia pritom lepšie vstúpili českí hokejisti, ktorých dostal do vedenia v 14. min Tomáš Zohorna. Navyše, na jeho presný zásah nadviazal v 29. min Patrik Zdráhal a zdalo sa, že Česi majú zápas pod kontrolou.

“Tri korunky” však ešte v druhej tretine dostal späť do boja o víťazstvo dvoma gólmi Emil Larsson a dokonalý obrat zavŕšil presným zásahom z 57. min Michael Lindqvist.