Bratislava 11. augusta 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Podpredseda mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS), ktorý tento rok odovzdal líderskú stoličku v strane súčasnému predsedovi Michalovi Trubanovi – Ivan Štefunko – na sociálnej sieti napísal o údajne zlých podmienkach slovenského zdravotníctva v súvislosti s pôrodmi. Štefunko v tejto súvislosti vyzýva na vzburu.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo Ivan Štefunko

Podľa podpredsedu ultra liberálnej strany PS, na jeseň toho roku nás “nezmyselná a napätá debata o interupciach, ktorá bude trhať priateľstvá aj rodiny”.

“Typické pre Slovensko, hádať sa o následkoch a nie príčinách problémov, ktoré sa týkajú rodín v našej krajine. Špeciálne ak ju začínajú tí, ktorí držia kormidlo krajiny už viac ako desať rokov” tvrdí Štefunko.

Na Facebooku vysvetlil, že má priateľov, ktorí sa 10 rokov pokúšajú mať dieťa. “Konečne sa im to podarilo a sú v 41. týždni tehotenstva. Tí ktorí sa vyznáte viete, že sú skrátka po termíne. Keď prídu na kontrolu do jednej z bratislavských nemocníc, povedia im, že nemajú miesto na hospitalizáciu, napriek tomu, že mamička má astmu, a už sa jej neuveriteľne zle dýcha. Zoberú ju iba ak to bude “urgentné”. A to nehovorím o čakaní a ponižovaní v preplnených a teplých čakárniach a prístupe lekárov a sestier, ktorí majú menej empatie ako predavači na rybom trhu.”

Štefunko dokonca vyzýva k spoločným pochodom a k vzburám: “Čo keby sme spravili niečo pre rodinu? Spoločne pochodovali, aby sa niečo zmenilo v tejto oblasti? Určite by to spojilo veriacich, gejov a lesby, ktoré chcú, aby sa ich potomkovia rodili v podmienkach 21. storočia, aby bol pôrod šťastím a nie strastiplným zážitkom pre matky aj otcov.”

“Pre mňa a moju manželku bolo každé narodenie našich troch detí stresom a sklamaním z prístupu slovenského verejného zdravotníctva. Spravme niečo pre rodinu a vzbúrme sa podmienkam, ktoré nám Slovensko aj v tejto oblasti ponúka,” napísal v nedeľu jeden z hlavných predstaviteľov PS, pričom však neuviedol žiadne konkrétne návrhy na zlepšenie podmienok.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj