Podozrivý útočník v Maroku plánoval útok v španielskom meste Sevilla

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Madrid 17. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Daniel Ochoa de Olza)

Marocká polícia zadržala v stredu podozrivú osobu, ktorá plánovala džihádistický útok v meste Sevilla, ktoré je známe svojimi veľkonočnými pochodmi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na španielske ministerstvo vnútra.

Tajné služby a polícia oboch krajín vykonali protiteroristickú operáciu, ktorá sa skončila zatknutím “údajného džihádistu”. Príslušný vládny rezort odmietol spresniť, či podozrivá osoba plánovala vykonať teroristický útok tento týždeň počas svetoznámeho sprievodu, ktorý každoročne priláka státisíce návštevníkov. Španielska polícia prehľadala jeho dom v Seville.

V Španielsku platí štvrtý stupeň výstrahy pred teroristickými útokmi na päťstupňovej bezpečnostnej stupnici. Krajinu dvakrát zasiahli veľké džihádistické útoky. Pri najtragickejšom z nich v marci 2004 vybuchli bomby vo vlakoch v Madride, pričom zahynulo 191 ľudí. K zodpovednosti za útok sa prihlásili extrémisti inšpirovaní medzinárodnou teroristickou sieťou al-Káida.

V auguste 2017 si dvojitý útok v Barcelone a prímorskom stredisku Cambrils vyžiadal 16 mŕtvych.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj