Bratislava 24. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Polícia v stredu 22. mája informovala, že z vyhliadky bratislavského Mosta SNP spadlo na zaparkované auto dievča. Z miesta ho odviezli záchranári v kritickom stave. Podľa vyjadrenia svedka, ktoré má k dispozícii denník Pravda, dievča z výšky takmer 100 metrov skočilo samé.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto – na snímke pohľad na Most SNP

Pôvodne polícia pracovala aj s verziou, že dievča z vyhliadky mosta zhodila iná osoba, avšak zdá sa, že išlo buď o nešťastnú náhodu, alebo o pokus o samovraždu, pri ktorom dievčaťu nikto neasistoval.

Polícia dostala oznámenie o nehybnom tele ženy na osobnom aute zaparkovanom pod Mostom SNP krátko v stredu po 16.15 h. “S najväčšou pravdepodobnosťou mala padnúť z vyhliadky situovanej nad Mostom SNP,” uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Svedok udalosti pre denník Pravda uviedol, že 17-ročné dievča spadlo z vyhliadky mosta, keďže reštaurácia, ktorá sa nachádza na vrchole nemá otváracie okná. Svedok, ktorý pracuje v uvedenej reštaurácii povedal, že osoba, ktorá spadla z výšky 95 metrov bola v tom čase na vyhliadke sama.

“Na vyhliadke nie sú len bežné zábradlia, ale aj ďalšie zábrany, ktoré muselo dievča prekonať, ak chcelo skočiť,” skonštatoval.

Svedok pádu pre Nový čas uviedol, že dievča na vyhliadke čakalo asi hodinu, kým z nej odídu ostatní turisti. Údajne sa vydávala za cudzinku, keď s personálom po príchode na most komunikovala v angličtine.

Polícia začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. “Všetky okolnosti prípadu sú nateraz predmetom vyšetrovania,” podotkla policajná hovorkyňa.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj