Podľa prieskumu CVVM dôvera v prezidenta Zemana presiahla 50 percent

Praha 21. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Českému prezidentovi Milošovi Zemanovi dôveruje 55 percent Čechov. Najdôveryhodnejšími ústavnými inštitúciami v Českej republike sú podľa zistení CVVM tradične obecné zastupiteľstvá (67 percent) a starostovia (66 percent)

Na snímke Miloš Zeman

Krajským zastupiteľstvám verí 47 percent ľudí, hajtmanom o percentuálny bod menej. Vláda sa teší dôvere 42 percent opýtaných, Senát 34 percentám a Snemovňa 32 percentám ľudí. S politickou situáciou je spokojná pätina ľudí.

“Častejšie prezidentovi dôverujú či menej nedôverujú ľudia vo veku od 60 rokov vyššie, dôchodcovia, obyvatelia miest s populáciou od 15 do 80-tisíc, obyvatelia Moravy a najmä Juhomoravského a Moravskosliezskeho kraja, veriaci katolíci, tí, ktorí sa politicky radia jednoznačne k ľavici alebo do ľavého stredu, voliči ANO, ČSSD či KSČM,” uviedla agentúra k prieskumu, v ktorom si prezident oproti novembru polepšil o päť percentuálnych bodov. Informácie priniesol český spravodajský portál Novinky.cz.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj