Washington 26. februára 2020 (HSP/Time/Foto:Pixabay,SITA/AP-J. Scott Applewhite)

Americký portál Time publikoval článok, v ktorom vysoký dôstojník FBI David Porter obvinil Rusko z príprav operácii ohrozujúcich USA a šírenia dezinformácii v americkej spoločnosti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ruským cieľom podľa Portera je, aby sa USA rozpadli na niekoľko malých a neživotaschopných štátov. Podľa Portera sa Rusi pokúsia opäť podporiť Donalda Trumpa, aby sa stal prezidentom aj v ďalšom volebnom období a takisto Porter a spol. už vystríhali pred spoluprácou s Rusmi Bernieho Sandersa, pretože podľa ich poznatkov si už Rusi našli cestu aj k Sandersovi.

Takže by Američania mali podľa Portera odovzdať svoje hlasy len tým kandidátom, ktorí určite s Rusmi nespolupracujú, zoznam kandidátov, ktorí s Rusmi nespolupracujú vypracovali členovia protitrumpovskej opozície, kto o tomto zozname pochybuje patrí určite k ruským agentom. Našťastie nie všetci v USA sú rovnako slaboduchí ako členovia protitrumpovskej opozície, takže snahy manipulovať verejnú mienku sa protitrumpovskej opozícii veľmi nedaria a veľká časť Američanov hystériu okolo Trumpa odmieta.

Hystéria okolo Trumpa, ktorý sa podľa protitrumpovskej opozície stal americkým prezidentom kvôli zasahovaniu Ruska do amerických volieb trvá už od roku 2016, kedy Trump presvedčivo zvíťazil nad Clintonovou. Tento fakt dodnes nedokážu predstavitelia protitrumpovskej opozície akceptovať a toto víťazstvo Trumpa ich nesmierne frustruje. Pokusy o Trumpov impechmeant sa dosiaľ skončili neúspešne a ruskú stopu sa pri voľbe Trumpa za amerického prezidenta nepodarilo napriek všetkým snahám protitrumpovskej opozície dokázať. To však nebráni protitrumpovskej opozícii pokračovať v dezinformačnej kampani voči Trumpovi. Okrem Ruska samozrejme sú hrozbou pre USA a demokraciu aj Čína, Severná Kórea či Irán.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke americký prezident Donald Trump

Číňanov Američania vnímajú ako podstatne menšiu hrozbu než Rusko. Podľa Američanov Číňania praktizujú v USA vo veľkom priemyselnú a vojenskú špionáž a kradnú intelektuálne a duševné vlastníctvo Američanov, cieľom Číny však nie je čo najrýchlejšie zničiť USA, Číňania preferujú postup, pri ktorom príde k postupnému úpadku USA a oslabeniu amerických pozícii vo svete a Číňania pokojne nahradia USA v pozícii svetového lídra.

Naopak Rusko je podľa amerických rusofóbov pripravené presadiť katastrofický scenár voči USA. Rusi vedú konfrontačnú informačnú politiku, dezinformujú a podkopávajú dôveru USA v demokratické inštitúcie, pričom posilňujú vnútorné pnutie v USA. Rusi podľa Portera chcú zničiť USA čo najrýchlejšie a majú pripravený scenár, v ktorom sa USA rozpadnú na niekoľko častí.

Najznámejší americkí rusofóbi Chuck Schumer, Sherrod Brown, Robert Menendez už poslali Pompeovi list, v ňom vyzývajú na uvalenie ďalších sankcií na všetkých, ktorí sú zodpovední za zasahovanie do amerických volieb vrátane ruského prezidenta Vladimíra Putina a vystríhajú pred  ďalšími nebezpečnými ruskými krokmi počas volebného roku 2020, v ktorom sa bude voliť americký prezident.

Bolo by celkom zaujímavé, keby sa americkí rusofóbi a členovia protitrumpovskej opozície nemýlili a Rusi naozaj mali vypracovaný plán ako vnútorne rozložiť USA na niekoľko menších a neživotaschopných štátov. Na svete dnes existuje množstvo ľudí, ktorí by rozpad USA privítali a pociťovali by značné zadostučinenie, keby sa Američanom aspoň čiastočne vrátilo všetko, čo za posledných 30 rokov vo svete napáchali.

Pravda je však taká, že nie Rusko ničí USA, ale USA samé za posledných 30 rokov zdegenerovali do súčasnej problematickej podoby. Nedodržiavanie medzinárodných zákonov,  obrovský dlh, presunutie priemyselnej výroby do zahraničia, kríza vzdelania, rastúce sociálne napätie, problémy v zdravotníctve, silnejúca etnická nenávisť, rozklad tradičnej morálky priniesli svoje negatívne ovocie. Súčasný prezident Trump americkú spoločnosť výrazne polarizuje, čo v krajine s najvyšším počtom strelných zbraní vo svete môže byť destabilizujúcim faktorom.

František Olčaj

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj