Bratislava 2. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Podľa koaličných poslancov je problematické, ak politik, ktorý chce obsadiť najvyššiu exekutívnu funkciu verejne propaguje omamné látky.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke líder koalície Progresívne Slovensko (PS) a Spolu Michal Truban

Ľuboš Blaha zo Smeru-SD na sociálnej sieti v súvislosti s tým, že šéf Progresívneho Slovenska Michal Truban tvrdí, že mal len “joint z výšky”, ktorý mu priniesol “bad trip”, že ” to nebol jeden jointík”. “Ja len, že o niečo pravdepodobnejšie je, že to nebol len jeden joint na výške. Ak niekto má potrebu zasvätene rozprávať o “bad tripoch”, tak proste fetoval a nie, nebola to len marihuana, ale isto niečo tvrdšie.”

Blaha špekuluje nad tým, “čo za človeka bol Truban na výške”. “Drogoval a občas pri tom zažil aj “bad trip”. Vypisoval po internete, vraj sú robotníci leniví a vraj len ľudia s majetkom si zaslúžia volebné právo. A tak. Poviete si – čo už, však mladosť – pochabosť. Mávnuť rukou. Problém je inde. Truban je už vo veku, kedy by mohol mať rodinu a vlastné deti. Myslíte, že je normálne, aby im rozprával o tom, že decká, bacha na “bad trip” pri fetovaní? Asi nie.”

Upozornil na to, že Michal Truban už nebol násťročný študentík, keď dával deckám prednášku, ktorá po tieto dni hýbe Slovenskom. “Už bol dospelý človek, ktorý, doparoma, musí mať nejakú zodpovednosť voči mladším ľuďom. A ak ju nemá, tak, prepánajána, nikdy nemôže byť premiér – ani v tom najhoršom sne.”

“Ešte raz – problém nie je, čo robil ako študentík. Veď to nikoho nezaujíma, nech o tom proste drží ústa a neoblbuje mládež. Problém je, že sa tým ľahkovážne chváli pred mladými deckami, akoby drogy boli niečím v pohode, niečím cool, niečím, čo treba skúsiť, však haha-hihi.”

Podľa Blahu to, že dnes Truban popiera samého seba, je len politický marketing. “Niekto poradil, aby zaradil spiatočku. Možno Shaviv alebo nejakí iní drahí mediálni poradcovia Progresívneho Slovenska. Ale kto má tomu veriť? Truban reprezentuje liberálnu stranu, v ktorej sa producíruje aj Poliačik, čo otvorené obhajoval čistý heroín a chválil sa tým, že bral drogy. On nepopiera drogy, on ich ďalej programovo propaguje.” Dodal, že Trubanovi výrok o robotníkoch takisto má svoju kontinuitu – PS je z hľadiska ekonomiky neoliberálna strana, ktorá bojuje za voľný trh, biznis a klasické liberálne ekonomické dogmy. Proti chudobným ľuďom, proti robotníkom.

“Truban naďalej nevidí nič zlé na drogách ani na degradácii robotníkov. Len dnes volí marketingovejší slovník. Už odrazu len jeden jointík. Už odrazu nemá nič proti robotníkom… Keď bol mladý, bol aspoň úprimnejší. Bol liberálny extrémista,ktorý sa tým netajil. Dnes je liberálny extrémista, ktorý to zakrýva marketingovým pozlátkom.”

Jediným programom PS je podľa neho nenávisť voči Smeru-SD: “Tento človek nemôže byť premiér. Ak dali v PS dolu Štefunka len kvôli ľavicovej minulosti, ale nevedia dať dole Trubana za fetovanie a jeho propagáciu, potom je jasné, o čo ide. Nenávisť voči Ficovi a ľavici je tou jedinou nevyhnutnou podmienkou, aby si mohol byť správny liberálny líder na Slovensku.”

“Môžeš fetovať. Môžeš nenávidieť robotníkov. Môžeš aj kradnúť a robiť nechutný biznis. Len jedno nesmieš – nesmieš ani na sekundu v živote zapochybovať o tom, že ľavica je zlo. Toto definuje Progresívne Slovensko. A všimnite si, ako drží ústa iná predstaviteľka Progresívneho Slovenska – Čaputová. Už len čakám, čím sa o sebe pochváli ona, keď bude diskutovať s deckami. Celá tá partia z PS je jeden veľký omyl.”

Blaha ďalej napísal: “Prepáčte, ale toto je už za všetkými čiarami. K moci sa derú nezodpovední spratkovia, čo chcú sfetovať Slovensko a odovzdať od neho kľúčiky veľkým západným firmám. A popritom veselo páliť jointíkov a tárať o liberalizme. Miško, keď si založíš rodinu, možno zistíš, ako veľmi si mimo… Toto neprekryjete ničím, milá redakcia Esetu. Ničím,” odkazuje Denníku N.

Ďalší z poslancov Smeru-SD reaguje s tým, že Michal Truban sa priznal k užívaniu drog pod tlakom videa, na ktorom študentom prednáša “čo ho naučili drogy.”

“Truban sa obhajuje, že hovoril len o marihuane, aj keď sám vo videu priznáva, že sa “namotáva na všelijaké látky” a niektorí odborníci spochybnili, že stav, ktorý opisoval (Bad trip) nastáva po užití tejto drogy.”

Tomáš vysvetľuje, že aj marihuana je návyková droga, ktorá spôsobuje psychózy, halucinácie a pod. “A Truban o nej študentom hovoril štýlom, že na ňu museli ihneď dostať chuť. Napríklad, že “zdravá strava nie je taká dobrá ako húlenie”, ale aj to, že “body, ktoré dodržiava na ceste k úspechu sa naučil pri užívaní drog”.”

“Z kontextu jeho vyjadrení sa dá vycítiť, že mu drogy pomáhali pri práci. Normálne sa mi okamžite vyjavil obraz Jordana (Leonardo Di Caprio), hlavného hrdinu zo známeho filmu Vlk z Wall Street. Aj ten sa rôznymi drogami povzbudzoval v práci i na nekonečných žúroch.”

Základná otázka podľa Erika Tomáša znie – “či chce niekto na Slovensku aby sa jeho premiér rozhodoval pod vplyvom drog… Predpokladám, že nie. No a to ešte ambíciu byť ministrom školstva má ďalší fanúšik drog Martin Poliačik. Mimochodom stranícky kolega Trubana. Toto teda majú byť tí “noví” politici? Toto majú byť tie vzory pre naše deti a mládež?”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj