Bratislava 5. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok, Jakub Kotian)

Ľuboš Blaha komentoval vyjadrenia bývalého dvojnásobného poslanca Európskeho parlamentu a predtým aj ministra zahraničných vecí SR Eduarda Kukana, ktorý uviedol, že na Blahu sa mu v Bruseli sťažovali viacerí európski politici.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Eduard Kukan a Ľuboš Blaha

Kukan v rozhovore pre Aktuality.sk hovorí o hanbe, ktorú vraj v Bruseli Slovensku spôsobuje poslanec NR SR Ľuboš Blaha. Bývalý diplomat a minister zahraničia hovorí, že sa ho v Bruseli pýtali na Ľuboša Blahu: “Čo ste to sem preboha poslali?”…

“Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti, áno, Blaha robí hanbu Slovensku. Bol v Európskom parlamente, keď sme mali predsedať a ukázal tam svoju rétoriku z päťdesiatych rokov. Niektorí európski poslanci sa ma pýtali, čo sme to preboha do Bruselu poslali, pretože hovoril o triednom boji, o vykorisťovaní človeka človekom a podobne,” uviedol Eduard Kukan.

Blaha na sociálnej sieti odpovedá: “Ten pocit, keď vás súdruh Kukan obviňuje z toho, že hovoríte v Bruseli o triednom boji a vykorisťovaní. Prepánajána, však Kukan polku života bez reptania slúžil boľševikom, bol hrdým členom KSČ, “triedny boj” a “vykorisťovanie” patrili k jeho základnej ideologickej výbave ako oddaného marxistu-leninistu a v diplomacii robil kariéru ako úslužný súdruh, eštebáčik a aparátčik. A odrazu, v roku 1989, akoby uťalo, súdruh prevrátil kabát…”

“Pri všetkej úcte, to mi fakt ide ľavicovú rétoriku vyčítať práve tuná companero Kukan? Red Eddie? Rudej boľševickej nok? To tu už fakt nikto nič negarantuje?”

Blaha napísal, že rozumie, pokiaľ do neho kopú mladí “urválkovia” liberalizmu ako Poliačik či Klus. “Tí sú od mlada dokonalo indoktrinovaní a s nepríčetnou oddanosťou slúžia americkému svetovému poriadku. Mozgy na kompletku vymleté od útleho veku – fungujú bezmyšlienkovite ako liberálne “gestapo”. Je to odpudivé, ale aspoň držia lajnu. No keď sa do vás za vaše ľavicové a proruské názory obúvajú ľudia ako Kukan, Kiska, Leško či Dostál, to je vrchol politického surrealizmu.”

“Veď Kukana doslova stvorili komunisti! Už si zabudol, súdruh?! Nuž, tak teda pripomenieme: Eduško bol z “bírešskej” rodiny a keby nebolo socializmu, tak by celý život otročil ako závozník v nejakej továrni. Len vďaka tomu, že komunisti pomáhali robotníckym a chudobným rodinám, dostali sa ľudia ako Kukan na najvyššie štátne posty, do diplomacie, do strany. A tam poctivo slúžili. Je doslova chrapúňske, že títo ľudia dnes kydajú na socializmus.”

Blaha pripomína, že Kuakn dostal vzdelanie v Moskve a dnes kope do Ruska. “Dostal všetko od KSČ a dnes nadáva na komunistov. Vyšvihol sa vďaka marxistickej ideológii, ktorú dnes pateticky vyčíta Blahovi. A necháva sa v Bruseli potľapkávať po ramene, že aký je strašne liberálny, pro-NATO, probruselský a protiruský. A ten zlý Blaha, čo kritizuje EÚ a USA! A ten zlý socializmus, čo ničil ľuďom životy! Odrazu, Edko, odrazu!”

“Ja len, že ja som ten tvoj socializmus nebudoval – to ty! Tak si odpusť tú melodrámu a povedz svojim milovaným kolegom v Bruseli, že nielen Blaha, ale aj ty si kedysi s láskou hovoril o “triednom boji” a “vykorisťovaní”. Rozdiel je v tom, že ty si to hovoril preto, aby si si kariérne pomohol – bolo to v móde, bolo to užitočné. A ja to hovorím v čase, kedy som kvôli tomu terčom útokov a nenávisti – lebo na rozdiel od teba verím v spravodlivosť a neprevraciam kabáty.”

“Nalejme si čistého vína, Edko. Ty nesieš za bývalý režim určite väčšiu zodpovednosť ako ja. A neboj, ja to tvojim liberálnym kamarátom v EP nabudúce veľmi rád pripomeniem. A v Bruseli sa pri najbližšom vystúpení s potešením zmienim o našom červenom Edkovi, slovutnom komunistovi, ktorý polku života miloval ZSSR a druhú polku USA. Tavaryš, čo študoval v Moskve, aby dnes kopal do Ruska a vtieral sa do priazne Bruselu a Washingtonu. Ach, aké hrdinské!”

Kiska, Dostál, Leško

Kukan je podľa Ľuboša Blahu rovnaký prípad ako napr. Andrej Kiska. “Pred rokom 89 túžil po členstve v KSČ, po roku 89 sa hrá na najväčšieho antikomunistu. Predtým miloval ZSSR, dnes miluje Ameriku.”

“Zväzáčik Dostál ešte v roku 89 vypisoval do komunistického Nového Slova, aký je socializmus super a dnes sa odrazu hrá na strašného disidenta a pravičiara. Leško bol v Novom Slove jeden z najaktívnejších komunistických redaktorov. A po roku 89 skúšal politickú kariéru v SDĽ-ke. A dnes odrazu radí neoliberálke Čaputovej a roky kope do Fica, Ruska a ľavice.”

“To fakt idú takíto prevracači kabátov vyčítať niečo Blahovi? Moji milí, ja som pred rokom 89 neslúžil komunistickej strane, mal som 9 rokov a doma počúval thrash metal z Nemecka. V tom čase ste vy robili kariéru v socialistickom Československu a slúžili režimu, ktorý dnes tak pokrytecky kritizujete.”

“Ja neviem, súdruh Kukan, čo je väčšou hanbou – mať svoj názor, nebáť sa ho povedať a brániť národné záujmy Slovenska v Bruseli alebo radšej prezliekať kabáty, slúžiť veľmociam a nadávať na štát, ktorý vám dal vzdelanie a budúcnosť? Myslím, že človek nemusí byť profesor politológie, aby pochopil, že skutočnou hanbou je Kukan, nie Blaha. On je ľudskou hanbou.”

Dodal, že ho teší to, že Kukan potvrdil, že vonku Blaha hovorí presne to isté, čo doma. “Nemám dve tváre, som stále taký istý. Niečomu verím a podľa toho konám. A ešte viac ma teší, že ma za to v Bruseli Kukanovi pravicoví kamaráti kritizujú. Pretože keď vás v cudzine kritizujú, znamená to, že im neslúžite. Že obhajujete Slovensko. Že bojujete za pracujúcich ľudí. Že máte svoje presvedčenie. Že kritizujete liberalizmus.”

“Jasné, v neoliberálnom Bruseli vás nebudú mať radi. Tam majú radi takých ako Kukan. Pobruselčencov. Ale dôležité je, že nikdy nezradíte – a oni to vedia a budú vás nenávidieť. Eduško slúži vždy tým, čo sú pri moci. Nemá ideály, nemá charakter, nemá presvedčenie. Zrádza a nenávidí. Edo je zlý človek. Nebuď ako Edo.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj