Bratislava 2. júla 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Je možné, že bývalý minister financií a jeden z popredných predstaviteľov SDKÚ Ivan Mikloš uvažuje o nejakej forme návratu do slovenskej politiky, keďže v posledných týždňoch zvýšil svoju aktivitu na sociálnej sieti a vyjadruje sa najmä k vnútropolitickým a ekonomickým témam.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ivan Mikloš

Nedávno sa Mikloš opäť dostal do roztržky s Richardom Sulíkom (SaS), ktorý sa kedysi uchádzal o členstvo v SDKÚ (viac v článku).  “Ivan… Teraz vypisuješ pravidelne hlúposti, len aby sa niektorá zo strán nad tebou zľutovala. Gratulujem,” odkázal uplynulý týždeň Sulík.

Najnovšie sa Mikloš na Facebooku vyjadruje k pravicovým ekonomickým reformám, ktoré napríklad sám realizoval počas svojho pôsobenia v Dzurindovej vláde, a za ktoré bol často kritizovaný, keďže nehľadeli na sociálnu situáciu obyvateľstva.

Podľa neho ide o mýtus, ktorý šíria hlavne skorumpovaní populisti “a s nimi všetci nepriatelia slobody a liberálnej demokracie”. “Zneužívajú ľudský strach, vytvorili a šíria mýtus o krutých a necitlivých reformách.”

To sa podľa neho ešte dá pochopiť, keďže “je to tak nakoniec všade na svete”. “Mýtus krutých, necitlivých, ba až „drastických“ reforiem tu bol už od pádu komunizmu. Ešte nebezpečnejšie však je, ak takýto mýtus (nevedome a určite nie so zlým úmyslom) šíria aj tí, ktorí sú zástancami slobody a liberálnej demokracie a navyše na nich bude záležať, či pri narastajúcich nových hrozbách prežije.”

“Zmena ich postoja je veľmi dôležitá. Bez reforiem to nepôjde a ak budeme tie minulé démonizovať, tak sa tých budúcich, potrebných, nedočkáme,” prorokuje Ivan Mikloš.

Mikloš doteraz pôsobil ako poradca ukrajinského predsedu vlády Volodymyra Borysovyča Hrojsmana, no Ukrajinu čakajú nové voľby, a tak sa bývalý minister financií už zrejme opäť obzerá po Slovensku a hľadá stranu, ktorá by ho prichýlila, ako to popísal Richard Sulík.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj