Bratislava 5. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poznám ho osobne, poznám aj jeho kariéru, jazykovo je dobre vybavený, hovorí o kandidátovi na dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie Michalovi Kučerovi minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd)

Na snímke minister spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd)

„Súdna rada sa rozhodla, že tam ideme poslať človeka, ktorý robil v európskych inštitúciách, na súdoch. Má za sebou aj súkromnú prax, jeho pole pôsobnosti je dosť rôznorodé, jazykovo je veľmi dobre vybavený,“ povedal pre TASR o Kučerovi minister s tým, že ho osobne pozná.

Minister nevidí problém v tom, že Súdna rada SR neposlala do Luxemburgu bývalého predsedu Ústavného súdu SR Jána Mazáka. „Neviem, či Kučera uspeje, ale viem, že Mazák bol tiež predtým poradcom ústavného súdu, a tak sa stal z neho sudca a zároveň aj predseda ústavného súdu. A Kučera bol v podobnej pozícii,“ uzavrel Gál.

Po schválení vládou sa Kučera stal oficiálne štvrtým kandidátom Slovenska na jeden z najvýznamnejších súdnych postov v Európskej únii (EÚ). Predošlí kandidáti – Mária Patakyová, Radoslav Procházka a Ivan Rumana neuspeli v Bruseli, kde ich kandidatúru neodsúhlasil poradný výbor Rady EÚ. V júni vláda rozhodla o stiahnutí návrhu Ivana Rumana na post sudcu Všeobecného súdu EÚ v Luxemburgu. Miesto dodatočného sudcu malo Slovensko obsadiť už v septembri 2016.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj