Bratislava 25. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Adriána Hudecová)

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v diskusnej relácii televízie Ta3 V politike kritizoval hlavu štátu Andreja Kisku kvôli daňovým deliktom jeho spoločnosti KTAG, v ktorej bol v minulosti konateľom a do súčasnosti je jedným zo spolumajiteľov. Uvedená spoločnosť mu navyše v roku 2014 financovala prezidentskú kampaň

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda Smeru-SD Robert Fico a prezident Andrej Kiska

Podľa Andreja Kisku je vyšetrovanie a obvinenie voči jeho firme vykonštruovanou pomstou za to, že Robert Fico nebol vymenovaný za ústavného sudcu. Kiska minulý týždeň v piatok uviedol, že ide o zneužívanie orgánov činných v trestnom konaní a že sa takýmito metódami nenechá zastrašiť.

Fico na to v relácii TA3 reagoval s tým, že prezident Kiska o kauze klamal slovenskú verejnosť od samého začiatku.

“Klamal, keď na ministerstvo financií doručil v roku 2014 list, že si celú svoju predvolebnú kampaň hradil z vlastných prostriedkov. Pritom ju hradil vo väčšom rozsahu ako dovoľoval zákon z peňazí spoločnosti KTAG, ktorá si nákladmi na kampaň znižovala dane z príjmu a dokonca žiadala aj vratky DPH,” vysvetľuje líder vládnej strany.

Vyhlásil, že takto mohol Kiska obrať štát približne o 200 až 300-tisíc eur.

“Keď mu na podvody prišli, urobil 17 opravných daňových priznaní, 17 zločinov museli prekryť ďalšími krokmi, keď mu na to prišli.”

Fico dodáva, že teraz pred prezidentskými voľbami by malo byť správanie sa Andreja Kisku “veľkým mementom, akým ľuďom sa treba pri voľbách vyvarovať”.

“Sme pred prezidentskými voľbami a máme právo o tom hovoriť. Nemôžeme voliť tento typ ľudí, ktorý je schopný ešte aj zneužiť charitu,” dodal expremiér Fico.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj