Bratislava 3. decembra 2019 (HSP/Foto: TASR-Pavol Zachar)

Bývalý minister zdravotníctva, a nakrátko aj vnútra, a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker reaguje na rozhorčené slová jeho bývalého straníckeho šéfa Roberta Fica

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke bývalý minister zdravotníctva a vnútra SR Tomáš Drucker

V pondelok sa Robert Fico na sociálnej sieti pustil do opozície a doslova ich vyzval „k zdravému rozumu“.

„Chcem teda požiadať slovenskú opozíciu, aby prestala s táraninami a nezmyselnými sľubmi, ktoré sú úplne nerealistické“, povedal, pričom následne uviedol pár príkladov politikov, ktorí podľa neho nehovoria pravdu.

Ako prvého spomenul svojho bývalého spolustraníka, exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera, ktorý prednedávnom založil stranu Dobrá voľba:

„Najlenivejší minister akého som kedy poznal.“ Fico hovorí, že počas funkcie v jeho vláde bol opakovane vyzývaný, aby niečo pre výstavbu nemocníc urobil. „A teraz má billboardy, že postaví nemocnicu v každom jednom kraji. Veď je to smiešne, nemá na to ani peniaze, ani skúsenosti, ani schopnosti,“ tvrdí Fico.

Tieto slová sa podľa všetkého dotkli samotného Druckera, a na sociálnej sieti na ne v utorok zareagoval:

„Robert Fico na mňa opakovane zaútočil a vyhlásil, že som bol najlenivejší minister. Nuž zvláštne, že si ma ešte vybral potom za ministra vnútra,“ narážal na skutočnosť, že po odchode Roberta Kaliňáka bol tri týždne, počas protivládnych protestov, ministrom vnútra.

„Za štyri roky sa urobilo za môjho pôsobenia v rezorte zdravotníctva, ale aj za pôsobenia Andrey Kalavskej, ktorá prišla so mnou v roku 2016, viac pozitívneho ako kedykoľvek predtým. Som pripravený na odpočet.“

Podľa Druckera sa Fico Dobrej voľby bojí:

„Samozrejme, je to úsmevné, zvlášť keď si spomeniem na slová o hadovi na hrudi a o tom, ako sa tohto projektu vôbec pán Fico neobáva.

No strana Dobrá voľba naozaj vznikla. Strana, ktorá v rekordnom čase dala dohromady množstvo zaujímavých ľudí a odborníkov v mnohých oblastiach. Strana, ktorá má v programe základný princíp a to, že štát má ľuďom pomáhať. Najmä tam, kde je najväčší dlh voči ľuďom a nie im komplikovať život.

Samozrejme, nekritizujeme všetko a za každú cenu. Je nespochybniteľným faktom, že to aké Slovensko posledných 12 rokov je, úplne najzásadnejším spôsobom ovplyvnil Robert Fico. V dobrom aj v zlom. Netreba sa báť, treba plniť sľuby,“ uzavrel.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj