Bratislava 28. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Pod kolesami auta zahynul v sobotu večer na ceste prvej triedy medzi Senicou a Lopašovom 26-ročný muž. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová, k nehode došlo pravdepodobne tak, že chodec sa bez reflexných prvkov pohyboval po tme po ceste smerom od Senice na Lopašov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke reflexný náramok

„Išiel po nesprávnej strane cesty a v strede jazdného pruhu. Vodič Golfu jazdiaceho v rovnakom smere nestihol na chodca zareagovať a došlo k zrážke. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič sa pri nehode nezranil, jeho dychová skúška na alkohol bola negatívna,“ objasnila Kredatusová.

Ako ďalej uviedla, polícia počas dokumentovania nehody uzatvorila cestu a vykonala odklon premávky po okolitých obciach. Do vyšetrovania bol pribraný znalec z odboru cestnej dopravy. „Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, bola nariadená súdno-lekárska pitva spolu s toxikologickou skúškou. Presné príčiny a ako sa nehoda stala, polícia vyšetruje,“ priblížila Kredatusová.

Polícia zároveň apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali zodpovedne. „Malý reflexný prvok mohol vodič vidieť už z väčšej vzdialenosti a mohol by na chodca zareagovať. Malý reflexný prvok za pár centov by mu možno zachránil život. Nepodceňujte svoju viditeľnosť na cestách. Skoro sa stmieva a bývajú časté hmly,“ dodala krajská hovorkyňa policajného zboru.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj