Bratislava 10. februára 2019 (HSP/Foto: Facebook Anton Ziolkovský)

Vysloviť čokoľvek pozitívne na niektorých ľudí je v našej spoločnosti tabu: ak tak urobí hoci aj kňaz, neminie ho ostrá kritika liberalistických džihádistov. Najnovšie si to zlizol aj výkonný sekretár Konferencie Biskupov Slovenska Anton Ziolkovský

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke výkonný sekretár Konferencie Biskupov Slovenska (KBS) Anton Ziolkovský

V piatok 8. februára parlament hlasoval o návrhu na sprísnenie potratovej politiky. Následne sa kňaz a výkonný sekretár Konferencie Biskupov Slovenska (KBS) Anton Ziolkovský na sociálnej sieti poďakoval odvážnym 46 poslancom, ktorí návrh zákona podporili, ako aj aktivistom, ktorí sa vo veci angažovali. (viac TU)

Ziolkovský sa tiež poďakoval predsedom strán Smer-SD a SNS za to, že dali svojim poslancom pri hlasovaní voľnú ruku. Potom však povedal niečo, pri čom si mal radšej zahryznúť do jazyka: “A treba vysloviť vďaku aj Mariánovi Kotlebovi a jeho strane za to, že pred časom v parlamente túto tému nanovo otvoril a dnes neočakávane stiahol svoj návrh, aby čím viacerým umožnil hlasovať za ten Vašečkov. Takto vlastne ukázal, že mu ide o vec a nielen o politický kapitál,” uviedol Ziolkovský.

A to nemal robiť. Pochváliť Mariána Kotlebu je v spoločnosti ovládanej ideologickou diktatúrou jednofarebných pravdoláskarskych médií neakceptovateľné, nech by išlo o akokoľvek nevinnú vec a nech by to bolo akokoľvek odôvodnené a korektné.

Na uvedený status na sociálnej sieti hneď upriamil pozornosť pseudokresťanský web Postoj, ktorého článok vzápätí prevzal extrémistický Denník N a na Ziolkovského začali nenávistné slniečkarske kruhy chrliť oheň a síru. Ten vzápätí radšej svoj status zo sociálnej siete odstránil, ale medzitým už Postoj jeho a aj hovorcu KBS Martina Kramaru požiadal o stanovisko. Ako sa „kauza“ ďalej vyvinula, zatiaľ nevieme.

Je to šialené, neuveriteľné, ba priam komické. O Kotlebovi si predsa môže myslieť kto chce čo chce – ale kádrovať a šikanovať ľudí len za nevinnú (a zaslúženú!) pochvalu na účet tohto (alebo ľubovoľného iného) človeka, ktorý nebol za fašizmus odsúdený, vytvárať atmosféru, kde je neprípustná akákoľvek pozitívna zmienka o ňom – to je práve veľmi jasný prejav metód a rozmýšľania, ktoré by sa dalo označiť za nenávistné … a možno aj fašistické.

Ivan Lehotský


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj