Počet chorých na chrípku vzrástol v Trnavskom kraji o takmer 40 percent

Trnava 14. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Vzostup počtu prípadov ochorení na chrípku o takmer 40 percent a na akútne respiračné ochorenia o 13 percent zaznamenali zdravotníci v tomto týždni v Trnavskom kraji. Spolu je v evidencii 7302 chorých na ARO, z toho 1804 na chrípku

Ilustračné foto

“V tomto týždni boli pre zvýšený počet chorých detí zatvorené dve školské zariadenia, jedno v okrese Dunajská Streda a druhé v okrese Galanta,” informovala Dagmar Kollárová z odboru epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

Na úrovni okresov bola zaevidovaná najvyššia chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v okrese Senica. Najviac chorých je v skupine detí do päť rokov. U troch percent pacientov sa ochorenie komplikuje zápalom prínosných dutín.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Čítať viac