Počasie potrápilo Nitru, situácia po snežení a poľadovici stabilizovaná

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Nitra 31. januára 2019 (HSP/nitra.sk/Foto: MsÚ Nitra – Ja)  

Počasie, ako aj mnohé mestá a obce na Slovensku, potrápilo aj Nitru. V súčasnosti je situácia po snežení a poľadovici stabilizovaná. Stredisko mestských služieb odhŕňalo najmä komunikácie, ktoré sú najviac frekventované a premávajú po nich linky mestskej autobusovej dopravy. Aj preto mestská autobusová doprava aktuálne premáva bez meškania a podľa platného grafikonu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Mesto Nitra zapojilo do odhŕňania snehu sedemnásť kusov menších a väčších strojov. Na akcii pracovalo okolo štyridsať ľudí,“  konštatoval vedúci Strediska mestských služieb Ľubomír Muzika. Počasie potrápilo Nitru aj v utorok, 29. januára, kedy bola silná poľadovica najmä na uliciach Mostná, Nábrežie mládeže a pri kruhových objazdoch v tejto lokalite.

K sťažnostiam občanov sa vyjadril opäť Ľubomír Muzika: „ Najskôr sme riešili Zobor a Klokočinu,  nakoľko sú to kopce, aby sa ľudia dostali do práce, lekárovi, škôl a škôlok. Potom sme pokračovali na rovinatom území. Čo sa týka Mostnej a okolia, sú pri vode a viac to tam zamŕza. Tiež by som upozornil, že pri vodnom toku nemôžeme posýpať soľou.“

Zimná údržba má hlavne za úlohu zmierniť nepriaznivé klimatické podmienky. Mesto  Nitra v rámci možností spravilo všetko preto, aby sa ľudia bezpečne prepravili za svojimi povinnosťami.

-Ja-


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj