Počas návštevy Machu Picchu sa stratila slepá americká turistka

Lima 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP/Andina Agency-Percy Hurtado)

Slepá americká turistka sa stratila počas výletu do starobylého mesta Machu Picchu v Peru. Informovala o tom v stredu peruánska polícia. Podľa jej údajov navštívila 35-ročná Carla Valpeozová “stratené mesto Inkov” 11. decembra a odvtedy je nezvestná. Pátranie po turistke podľa polície stále pokračuje

Ilustračné foto

Zmiznutie ženy si všimla ako prvá jej 32-ročná kamarátka, s ktorou do Peru pricestovala. Valpeozová sa zúčastnila na výlete do Machu Picchu, kam aj dorazila a absolvovala prehliadku. Z vrchu ešte zverejnila fotografie na sociálnej sieti, odvtedy však o nej už nik viac nepočul.

Jej brat medzičasom požiadal o pomoc aj americkú vládu. Ako povedal, hoci je jeho sestra slepá, často cestuje a zatiaľ sa jej pri tom nič zlé nestalo.

Stratené mesto Inkov objavil v roku 1911 Američan Hiram Bingham. V súčasnosti je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj