Bratislava 12. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Dve výhry a jedna prehra. Taká je bilancia slovenských volejbalistiek v prípravných zápasoch na palubovke Belgicka. To figuruje v európskom rebríčku CEV na siedmom mieste a takisto nebude chýbať na blížiacom sa kontinentálnom šampionáte. Napriek hladkej nedeľňajšej prehre 0:3 bol tréner SR Marco Fenoglio spokojný s výkonom hráčok, ktoré by na domácom šampionáte mali plniť rolu náhradníčok

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie žien Marco Fenoglio

“Belgičanky nastúpili v najsilnejšej zostave, my sme po dvoch dňoch dali priestor druhej šestke. Dievčatá sa s náročným súperom pobili dobre a štatisticky sme neboli oveľa horší. Výborne zahrali Mira Kijaková aj Romana Hudecová. Každá hráčka nechala na ihrisku maximum a to je dôležité,” cituje 49-ročného talianskeho kormidelníka oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF). V poslednom zápase oddychovala okrem iných aj dvojica Nikola Radosová a Karin Palgutová, ktoré sa pri sobotňajšom triumfe 3:2 zaskveli dohromady 44 bodmi.

Výkony slovenských hráčok majú pred vrcholom sezóny stúpajúcu tendenciu. Po troch prehrách s Chorvátkami a vyrovnanou bilanciou s Maďarkami (1-1) ukázali, že sa môžu porovnávať s najlepšími európskymi družstvami. “Celkovo som s týmito tromi dňami v Belgicku veľmi spokojný, dvakrát sme nad silným tímom vyhrali, zahrali si všetky hráčky a našťastie sa nám vyhli aj zranenia,” dodal Marco Fenoglio.

Pred domácim európskym šampionátom, na ktorom je cieľom Sloveniek postúpiť zo základnej skupiny, odohrajú hráčky okolo kapitánky Barbory Kosekovej ešte dva prípravné súboje. V nitrianskej mestskej športovej hale na sídlisku Klokočina si zmerajú sily s reprezentantkami Fínska (18. a 19. augusta). “Družstvo ešte nie je úplne pripravené, no cieľom je, aby hráčky boli v najlepšej kondícii po záverečných prípravných zápasoch,” skonštatoval Fenoglio.

Slovenské volejbalistky sa na majstrovstvách Európy predstavia v základnej D-skupine, kde budú ich súperkami Španielky, Švajčiarky, Bielorusky, Nemky a Rusky. Práve úvodné dva zápasy by mali byť v hre o postup medzi najlepšiu šestnástku turnaja kľúčové. Pre spomenutú smečiarku Nikolu Radosovú bude mať špeciálnu príchuť duel s Nemeckom, keďže na klubovej úrovni pôsobí v tíme SC Drážďany.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj