Bratislava 1. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Predseda KDH Alojz Hlina na sociálnej sieti informoval, že poslanec Národnej rady Igor Janckulík sa s veľkou pravdepodobnosťou stane členom strany, pričom má o tom definitívne rozhodnúť predsedníctvo na začiatku budúceho týždňa. Hlina to označuje ako fantastickú správu.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Igor Janckulík

Nedávno sa objavili správy o tom, že poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Anna Záborská oznámila odchod z radov KDH a avizovala vznik nového konzervatívneho politického projektu (viac v článku).

Hnutia KDH na to reaguje angažovaním novej posily, ako to v piatok uviedol Alojz Hlina. “Sú dobré správy, veľmi dobré správy a fantastické správy. Je pre nás veľkou cťou, že na Predsedníctvo KDH v pondelok príde Igor Janckulík a verím, že po hlasovaní členov predsedníctva sa stane našim členom. Nakoľko bol Igor Janckulík členom inej politickej strany, podľa stanov jeho členstvo musí schváliť Predsedníctvo KDH,” podotktol Hlina.

Ďalej uviedol, že Igor Janckulík je človek, ktorý prichádza v pravý čas a človek, ktorého kresťanskí demokrati potrebujú. “Kresťanskí demokrati potrebujú ľudí, ktorí v živote niečo dokázali, niečo vytvorili a je za nimi silný príbeh. Igor Janckulík je pracovitý, čestný, férový človek, ktorý má mimoriadne silné postavenie na severe Slovenska. Vo svojom regióne prekrúžkoval všetkých v parlamentných voľbách a zvalcoval aj regionálne voľby.”

Hlina na margo novej posily v hnutí dodal: “Zvykne sa hovoriť, že niekoho nevolili, lebo ho nepoznali. Ale o mnoho horšie je, ak niekoho nevolili, lebo ho poznajú.  Preto sú mimoriadne dôležité výsledky v regionálnych a komunálnych voľbách, lebo v týchto voľbách sa to oklamať nedá. Igora Janckulíka poznajú, volia ho a toto je cesta pre kresťanských demokratov.”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj