Žilina 19. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) spustil verejné hlasovanie o projektoch týkajúcich sa životného prostredia. Hlasovanie spustili v pondelok 17. júna a trvať bude 30 dní. Víťazný projekt podporia dotáciou 3 100 eur

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Obyvatelia ŽSK môžu hlasovať na webovej stránke župy a podporiť ľubovoľný projekt z regiónov Horné Považie, Orava, Kysuce, Liptov a Turiec. Každý občan môže hlasovať len raz a za jeden projekt. Zatiaľ najviac podporovanými projektami sú “Záchrana Lietavskej hradnej kaplnky” za Horné Považie, “Zaži na Orave dobre” za Oravu, “Potulky skanzenom” za Kysuce, “Rozšírenie turistickej infraštruktúry pri Tajchu Lacková” za Liptov a “Úprava areálu s kaplnkou Panny Márie Lurdskej v Kláštore pod Znievom” za oblasť Turiec.

Do hlasovania sa zatiaľ zapojilo viac ako 1 100 ľudí. Kompletný zoznam projektov, ktoré sa uchádzajú o podporu verejnosti, je na stránke www.zilinskazupa.sk v sekcií Granty. K projektom je možné stiahnuť aj prílohu s detailným popisom realizácie.

„Obyvatelia nám svojou iniciatívou ukázali, že im na kraji záleží. Komisia vyhodnotila projekty po formálnej stránke, teraz je na rade verejnosť. Svojím hlasom podporia nielen vybraný projekt, ale budú sa podieľať aj na rozhodovaní o častí verejných financií,“ povedala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Žilinská krajská samospráva vytvorila dotačnú schému, ktorá sa skladá z troch dotačných programov: dotácie pre regióny, participatívny rozpočet a individuálne dotácie. Pre projekt, ktorý zvíťazí vďaka verejnému hlasovaniu, platia pravidlá participatívneho rozpočtu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj