Nitra 28. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Do nitrianskej pobočky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vo štvrtok pred deviatou hodinou priviezli na výsluch Tomáša Sz. a Zoltána A., ktorí sú obvinení v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pri ich vypočúvaní boli prítomní aj ich obhajcovia spolu s advokátmi ďalších obvinených

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Marian Kočner

Výpovede oboch mužov si prišiel vypočuť aj Marek Para, obhajca Mariana K., ktorý si mal vraždu novinára objednať. Marian K. už voči uzneseniu o obvinení podal sťažnosť, podľa jeho advokáta ju však ešte nebolo možné riadne odôvodniť. „A to z toho dôvodu, že nám nebolo umožnené nahliadnuť do spisu. V tomto smere budeme žiadať prokurátora, aby preskúmal postup vyšetrovateľa, pretože máme dojem, že toto nám znemožňuje využiť všetky práva tak, aby sme mohli v celom rozsahu odôvodniť sťažnosť. Samozrejme, že môj klient sa cíti byť nevinný,“ uviedol Para.

V prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice boli donedávna obvinení štyria ľudia. Okrem Aleny Zs., ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, to je Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť, a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Potom ako bol 14. marca obvinený aj Marian K., ktorý si mal vraždu novinára objednať, musia vyšetrovatelia viaceré úkony a výsluchy zopakovať.

„Je troška skoro predbiehať obhajobu, treba si počkať, aby som sa oboznámil so spisom a potom zaujal nejaké stanovisko. Budú sa musieť úkony opakovať a je, samozrejme, potom na obhajcoch, aby opäť prípadné zdržanie v konaní alebo niečo iné signalizovali a zaujali nejaké stanovisko. Keď už hovoríme aj o tom nevpustení mňa ako obhajcu do spisu, vzhľadom na štádium konania je to minimálne neštandardné,“ uviedol Para.

Pri výsluchu dvoch obvinených bol vo štvrtok aj obhajca Aleny Zs. Štefan Neszméry. Doterajší priebeh vyšetrovania však komentovať nechcel. „Určite sa teraz k tomu nebudem vyjadrovať, to by som mohol povedať informácie, ktoré by mohli byť použité. Pre mňa je výhodné, keď vy dávate informácie, lebo ja ich využijem neskôr pri obhajobe. V podstate sa opakujú tie isté úkony, to, čo už raz odznelo, teraz sa to počúva ešte raz, to je celé,“ povedal Neszméry novinárom pri odchode z NAKA.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj