Po lavínach na Ďalekom východe zachránili 8 ľudí, jeden človek neprežil

Moskva 29. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Victor Diwisch via AP)

Osem ľudí sa podarilo zachrániť spod snehu v Chabarovskom kraji na ruskom Ďalekom východe, kde v sobotu zasiahlo osadu Mnogoveršinnyj niekoľko lavín. Ďalší zasypaný človek zomrel, uviedla tlačová agentúra TASS, ktorá cituje vyjadrenie miestnej samosprávy

Ilustračné foto

Podľa predošlých informácií zostalo po lavínach zasypaných celkove 11 ľudí.

Prvá lavína sa údajne prevalila v skorých ranných hodinách (miestneho času) cez kompresorovú stanicu patriacu spoločnosti pre ťažbu zlata, kde sa v tom čase nachádzala jedna osoba. Na miesto vyslali desaťčlennú skupinu záchranárov pracujúcich pre danú spoločnosť, zasypala ich však ďalšia lavína.

Zasahujúce zložky sa teraz sústreďujú na odpratanie snehu z osady, ako aj z cesty vedúcej z miesta udalosti k nemocnici, uviedla samospráva podľa TASS, ktorá sa nezmienila o osude zvyšných dvoch zasypaných osôb.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj