Po celom Iráne sa konali masové demonštrácie na podporu vlády, ktorá mieni pozastaviť plnenie niektorých záväzkov jadrovej dohody

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Teherán 12. mája 2019 (HSP/Foto:SANA)

Sýrska informačná agentúra SANA informovala o masových demonštráciách na podporu iránskej vlády, ktorá mieni pozastaviť plnenie niektorých záväzkov jadrovej dohody. Tieto masové demonštrácie zachvátili celé územie krajiny. SANA poukázala na to, že rozhodnutie iránskej vlády bolo odpoveďou na vystúpenie Spojených štátov z danej dohody a, ako podčiarkla, „nespravodlivé sankcie voči iránskemu ľudu“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Masové demonštrácie na podporu vlády

„Účastníci mnohotisícových protestných akcií prízvukovali svoju absolútnu podporu vláde Iránu a Ozbrojeným silám Islamskej republiky Irán, ako aj ich odmietnutie rokovať s Bielym domom, a apelovali na národnú jednotu a súdržnosť, vyzývali húževnato čeliť americkej agresii,“ uvádza SANA.

Sýrska informačná agentúra pripomenula, že iránsky prezident Hassan Rúhání vyhlásil, že jeho krajina na obdobie 60 dní pozastavuje plnenie niektorých svojich záväzkov týkajúcich sa jadrového programu, napríklad, pozastaví predaj obohateného uránu.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj