Piatich Američanov zatkli za držbu nelegálnych zbraní

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Port-au-Prince 19. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Visar Kryeziu)

V Haiti zatkli piatich Američanov za držbu nelegálnych zbraní. Informuje o tom televízia CNN, ktorej to potvrdili haitský minister zahraničia Bocchit Edmond a šéf polície Michel-Ange Gédéon. Zatknutie vo vyhlásení oznámilo bez bližších detailov aj americké ministerstvo zahraničných vecí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Miestne úrady sa skôr pre CNN vyjadrili, že Američanov zatkli na základe obvinení zo sprisahania, to však minister nepotvrdil. Okrem amerických občanov podľa Edmonda zatkli aj ďalších troch ľudí – dvoch cudzincov a jedného Haiťana. Všetkých ôsmich úrady vzali do väzby. Ich identity zatiaľ nezverejnili.

Podľa Gédéona spomínaných ôsmich ľudí zatkli v nedeľu v noci, keď šli v podozrivých autách bez poznávacích značiek. Našli u nich automatické zbrane, pištole, satelitné telefóny a drony.

Krajinou v ostatných dňoch zmietajú nepokoje. Od 7. februára sa v hlavnom meste Port-au-Prince odohrali viaceré smrteľné protesty. Nespokojní Haiťania požadujú odstúpenie prezidenta Jovenela Moisea, ktorého rovnako ako ďalších politikov obviňujú z narastajúcej inflácie a korupcie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj