Petro Porošenko nariadil ukrajinskému vojenskému priemyslu, aby vyrobil rakety, ktoré „budú schopné zasiahnuť ciele hlboko v tyle nepriateľa“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kyjev 13. marca 2019 (HSP/antifashist.com/Foto: Twitter)

Petro Porošenko počas návštevy 95. výsadkárskej brigády v Žitomirskej oblasti vyhlásil, že nariadil ukrajinskému vojenskému priemyslu, aby vyrobil rakety, ktoré „budú schopné veľmi presne zasiahnuť ciele hlboko v tyle nepriateľa.“ Informovala o tom Tlačová služba Prezidenta Ukrajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Petro Porošenko

Podotkol, že všetci príslušníci ukrajinskej armády – od obyčajných vojakov do najvyšších veliteľov majú pochopiť ciele a stratégiu vojenských reforiem na Ukrajine. Žitomirskú oblasť, kde sa narodil slávny sovietsky konštruktér rakiet Sergej Korolev, označil za kolísku ukrajinského raketového priemyslu.

„Vaša brigáda sa nachádza v Žitomirskej oblasti, v domovine Sergeja Koroleva. Tu sa nachádza aj kolíska ukrajinského raketového priemyslu. Pripomenuli sme si to pred piatimi rokmi. A niečo z posledných štúdií Sergeja Koroleva už pripravujeme na realizáciu,“ podčiarkol. Prízvukoval, že donedávna Ukrajina musela dodržiavať rôzne obmedzenia, ale keďže “Rusko porušilo Dohodu o obmedzení rakiet stredného a malého doletu, Ukrajina tiež už nemusí dodržiavať staré dohody”.

„Nariaďujem našim konštruktérskym úradom a obrannému priemyslu, aby začali vyrábať vysoko presné raketové zbrane, ktorými odpovieme na agresiu a budeme zasahovať ciele hlboko v tyle nepriateľa,“ zdôraznil Petro Porošenko.

Ukrajinské médiá pripomenuli, že aj ministerstvo zahraničia Ukrajiny uviedlo, že Kyjev ponecháva za sebou právo vyrábať raketové zbrane.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj