Flachau 14. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Marco Trovati)

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová je suverénnou líderkou utorkového večerného slalomu žien Svetového pohára v rakúskom stredisku Flachau. Po prvom kole má populárna slovenská športovkyňa náskok 6 desatín sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia je domáca Katharina Liensbergerová, ktorá na Vlhovú stráca 0,65 sekundy. Šiesta Michelle Gissinová zo Švajčiarska zaostáva už o 1,30 s

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Petra Vlhová

„Keď som prišla do cieľa, tak som cítila, že niečo som mohla prejsť aj lepšie. Nebola som úplne spokojná. Musím si teraz pozrieť video a v druhom kole sa ešte zlepšiť. Kopec je veľmi dobre pripravený a podložka je super. Všetko mi hrá do kariet. Druhé kolo však stavia tréner Mikaely a isto bude chcieť pripraviť niečo, čo nemám rada. Musím si teda spraviť dobrú prehliadku trate a potom ísť naplno, V druhej jazde chcem ísť tak ako vždy – naplno. Nejde o to, či som prvá alebo druhá. Chcem sa vyvarovať chýb a uvidíme, ako to dopadne,“ povedala Petra Vlhová po prvom kole pre RTVS.

Druhé kolo slalomu žien vo Flachau je na programe o 20.45 h, pôjde sa rovnako ako v prvom kole pod umelým osvetlením. Najlepšia športovkyňa SR v roku 2019 v ňom odštartuje ako posledná.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka Vlhová sa v prvom kole slalomu predstavila so štartovým číslom dva a na trati previedla kvalitný výkon. Na prvom medzičase ešte zaostávala o dve stotiny sekundy za domácou Katharinou Liensbergerovou, ďalšie úseky však už prešla veľmi rýchlo a súperkám na nich „odskočila“. K Vlhovej času 53,32 s sa najviac priblížila Shiffrinová. Iba štyri pretekárky v poradí majú na Vlhovú manko menšie ako jednu sekundu, okrem Američanky aj Liensbergerová, Švédka Anna Swennová Larssonová (+0,77) a Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,84).

Petra Vlhová je vo Flachau obhajkyňa minuloročného prvenstva. V utorok večer má dobrú šancu na 31. pódium v SP – doteraz nazbierala 11 víťazstiev, jedenásť druhých a osem tretí miest. Vo Flachau bola Slovenka okrem minuloročného víťazstva aj tretia ešte v januári 2016. Možnosť na prvenstvo v SP má opäť po desiatich dňoch, keď 4. januára 2020 ovládla slalom v chorvátskom Záhrebe. Aj vtedy Vlhová viedla po 1. kole s výrazným náskokom pred konkurenciou.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020 – Flachau (Rak.) – utorok:

Slalom žien – po 1. kole: 1. Petra Vlhová (SR) 53,32 s, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,60 s, 3. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,65, 4. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +0,77, 5. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,84, 6. Michelle Gissinová (Švaj.) +1,30

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj