Bern 15. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Dario Belingheri)

Sagan stratil na časovkárskeho špecialistu Dennisa iba sedem sekúnd

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na siedmom mieste v prvej etape 83. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska. Trojnásobný svetový šampión predviedol v krátkej časovke na 9,5 kilometra veľmi dobrý výkon a dosiahol čas 10:57 min. Trať prešiel priemernou rýchlosťou viac než 52 km/h a za víťazným Rohanom Dennisom (Bahrain-Merida) zaostal iba o sedem sekúnd. Kvalitu výkonu žilinského rodáka potvrdzuje fakt, že Austrálčan je úradujúcim svetovým šampiónom v časovke a v roku 2017 vyhral typologicky podobnú etapu na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Rohan Dennis dosiahol 27. víťazstvo v profesionálnej kariére, z toho sedemnáste v individuálnej časovke. Mal však aj šťastie. Poliaka Macieja Bodnara zdolal o necelú sekundu, dokonca majú v cieli obaja rovnaký čas 10:50 min. Jazdec tímu Bahrain-Merida si v nedeľňajšej etape oblečie žltý dres pre lídra celkovej klasifikácie. Vo veľmi dobrej pozícii je tiež Peter Sagan, ktorý v druhej etape môže zaútočiť na líderskú pozíciu, keďže pre víťaza je pripravená 10-sekundová bonifikácia. Rovnako si na žltý dres bude brúsiť zuby Michael Matthews zo Sunwebu, ktorý v úvodnej etape skončil tretí so sekundovým mankom.

Výsledky – Okolo Švajčiarska – sobota:

1. etapa (Langnau im Emmental, 9,5 km): 1. Rohan Dennis (Aus.) Bahrain-Merida 10:50 min, 2. Maciej Bodnar (Poľ.) Bora-Hansgrohe – rovnaký čas, 3. Michael Matthews (Aus.) Sunweb +1 s, 4. Sören Kragh Andersen (Dán.) Sunweb +2, 5. Kasper Asgreen (Dán.) Deceuninck – Quick Step +2, 6. Lawson Craddock (USA) EF Education First +5, 7. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +7

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj