Bratislava 22. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Po sobotňajšom 27. mieste v pretekoch Primus Classic (197 km) skončil slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan na nedeľňajšom ďalšom belgickom podujatí Gooikse Pijl na konečnom 25. mieste

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe)

Dvadsaťdeväťročný žilinský rodák zvládol trať 16. ročníka pretekov dlhú 198,1 km za 4:21:20 h. Do cieľa na okruhoch v Gooiku na úplnej rovine prišiel v rovnakom čase ako víťaz a kolega z tímu Bora-Hansgrohe – Nemec Pascal Ackermann.

Trojnásobný svetový šampión Peter Sagan si ako generálku na budúcotýždňové MS v anglickom Yorkshire vybral dve spomenuté podujatia v Belgicku. Okrem Petra Sagana a Ackermanna figurovali v 7-člennej nominácii tímu Bora-Hansgrohe pre víkendové podujatia v Beneluxe aj Austrálčan Jay McCarthy a Nemci Markus Burghardt, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten a Rüdiger Selig.

“Náš tím odviedol skvelú prácu. Dokonale sme splnili plán a výsledkom toho je toto pekné víťazstvo. Rüdiger Selig a Peter Sagan pripravili Pascalovi Ackermannovi výbornú pozíciu. Myslím si, že môžeme byť spokojní s našimi výsledkami počas tohto víkendu v Belgicku. Presvedčili sme sa, že Pascal aj Peter sú vo veľmi dobrej forme,” uviedol prostredníctvom oficiálneho tímového webu športový riaditeľ Bora-Hansgrohe André Schulze.

V tradičnom vyvrcholení svetového šampionátu – pretekoch elite mužov na 285 km sa v nedeľu 29. septembra predstavia štyria Slováci – bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj