Pellegrini: V ministrovi Kažimírovi som mal oporu aj v ťažkých chvíľach

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bardejov 10. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

V dosluhujúcom ministrovi financií Petrovi Kažimírovi mal predseda vlády Peter Pellegrini (obaja Smer-SD) oporu aj v ťažkých chvíľach. Uviedol to pred rokovaním vlády v Bardejove, ktoré je pre Kažimíra posledným

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD)

„Môžem mu len ďakovať a úprimne sa tešiť z toho, čo sa mu podarilo. Je to jeden z najdlhšie slúžiacich ministrov momentálne v Európe a odchádza na významný post guvernéra Národnej banky Slovenska,“ poznamenal s tým, že im bude veľmi chýbať.

„A mne osobne vo vláde určite, pretože v ňom som mal veľmi dobrého ‘parťáka’, mal som v ňom oporu, aj v tých ťažkých chvíľach to bol človek, ktorý sa vedel postaviť za správnu vec, aj keď to nie vždy bolo populárne, a to mi bude chýbať a za to som mu vďačný,“ dodal.

Kažimír má podať demisiu v Prezidentskom paláci vo štvrtok (11. 4.) o 9.30 h. Predseda Smeru-SD Robert Fico navrhne predsedníctvu strany za nového ministra financií Ladislava Kamenického. To o novom šéfovi rezortu rozhodne pravdepodobne v budúcom týždni v pondelok (15. 4.) alebo utorok (16. 4.). Do jeho vymenovania má viesť ministerstvo financií premiér. Nový minister by mal nastúpiť do funkcie po Veľkej noci.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj