Pellegrini sa zúčastní na neformálnom samite EÚ v rumunskom meste Sibiu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 7. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) sa zúčastní vo štvrtok (9. 5.) na neformálnom samite Európskej únie (EÚ) v rumunskom meste Sibiu. “Lídri členských krajín budú na ňom rokovať o nadchádzajúcom strategickom programe EÚ na roky 2019 až 2024,” informoval TASR tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

Nová strategická agenda bude zameraná na migráciu, vnútornú bezpečnosť, obranu či boj proti kybernetickým hrozbám a dezinformáciám. “Strategická agenda má byť finálne schválená na zasadnutí Európskej rady v júni 2019,” informoval ÚV.

Zároveň zdôraznil fakt, že Rumunsko ako predsednícka krajina v Rade EÚ organizuje samit o budúcnosti Únie symbolicky v Deň Európy, ktorý 9. mája pripomína výročie Schumanovej deklarácie z roku 1950. Vtedajší francúzsky minister zahraničných vecí Robert Schuman vo svojom prejave v Paríži navrhol podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi.

Pred začiatkom samitu sa uskutoční pravidelné koordinačné stretnutie premiérov krajín V4.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj