Bratislava 12. augusta 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) je známy kladných vzťahom k lietaniu a lietadlám. Tento týždeň si však nasadil aj námornícku kapitánsku čiapku, keď na Východnom Slovensku slávnostne pokrstil výletnú loď na Domaši, na ktorú prispela vláda.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Pellegrini

Pellegrini následne povedal, že táto chvíľa ho napĺňa spokojnosťou a hrdosťou. “Je totiž dôkazom toho, že spolupráca vlády, samosprávy a ľudí oddaných dobrej veci má svoj zmysel a vie prinášať konkrétne ovocie.”

“Na jednom z prvých výjazdových rokovaní mojej vlády vo Vranove nad Topľou som privítal iniciatívu tunajšej samosprávy, aby sa po dlhých rokoch výletná loď na Domašu vrátila. Dal som prísľub, že tentokrát to neskončí v rovine sľubov a loď sa na Domašu vráti,” pripomenul.

Vláda poskytla finančné náklady na loď a jej transport vo výške 651-tisíc eur. “Dnes sme Bohemiu slávnostne pokrstili. Ďakujem všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a prajem množstvo turistov, ktorí budu využívat jej služby ako zatraktívnenie pobytu pri tejto vodnej nádrži,” uviedol Pellegrini v nedeľu.

SS cestujúcimi by mohla plávať už na budúci týždeň. Plánujeme päť asi 80-minútových okružných plavieb. Máme pripravený program s názvom Míľniky histórie vodnej nádrže v kontexte doby a plavbu, cestujúci sa dozvedia, čo sa dialo aj v bývalom Československu pri výstavbe vodného diela a ako ovplyvnili niektoré udalosti cestovný rozvoj na Domaši,“ povedal pre denník Pravda starosta obce Kvakovce Radovan Kapraľ.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj