Damask 8. novembra 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)

Agenti sýrskej rozviedky ako utečenci prenikli do tábora Er Rukban, ktorý sa nachádza na juhu Sýrie, neďaleko At-Tanf, v blízkosti jordánskych hraníc

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Americká základňa v Sýrii

Na základni at Tanf sú v rozpore s medzinárodnými právom dislokovaní americkí vojaci, Američanov do Sýrie nikto nepozval a v krajine sa nachádzajú v rozpore s medzinárodným právom. Tábor riadia proamerickí teroristi, ktorí tvoria prvý ochranný kordón amerických vojakov.

V tábore vládne katastrofálna situácia, proamerické bandy terorizujú miestne obyvateľstvo, kradnú zásoby Červeného polmesiaca, nútia ženy k prostitúcii, nad čím Američania pokrytecky zatvárajú oči. Američanom sú osudy Sýrčanov v tábore ľahostajné, dôležití sú pre nich príslušníci amerických bánd, ktorí plnia americké rozkazy.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Sýrski agenti zmapovali situáciu v tábore, tých, ktorí sa pokúšajú z tábora v tesnej blízkosti americkej základne utiecť, teroristi chytajú na pickapoch a následne týrajú.

Obyvateľov tábora vnímajú Američania ako živý štít pred prípadným útokom Sýrčanov, keďže Američania veria, že Sýrčania nebudú riskovať životy utečencov a nebudú na tábor útočiť.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Obyvatelia trpia nedostatkom potravy, liekov, pitná voda nemá vyhovujúcu kvalitu. Teroristi predávajú za premrštené ceny utečencom základné potraviny kradnuté z humanitárnych konvojov Červeného polmesiaca a využívajú biedu obyvateľov k tomu, aby nútili ženy k prostitúcii.

Približne 50 km od amerického tábora sa na sýrskom teritóriu nachádza utečenecký tábor pod sýrskou správou, kde by sa mohli utečenci uchýliť. To by však Američania a proamerickí teroristi stratili svoje živé štíty a hrozil by im útok sýrskych vládnych vojsk, takže Američania a proamerickí teroristi nedovoľujú utečencom odísť na územia pod kontrolu oficiálneho Damasku. At Tanf čoraz viac pripomína koncentračný tábor.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj