Londýn 2. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/The Salt Lake Tribune, Al Hartmann)

Obyvateľka Veľkej Británie sa stala náhradnou matkou pre svoju neplodnú dcéru. Informuje o tom The Daily Mail

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Päťdesiatpäťročná Emma Miles sa dozvedela, že jej dcéra Tracy Smith nemôže otehotnieť, keď malo dievčatko 15 rokov. Lekári zistili, že nemá maternicu, avšak vaječníky a vajíčkovody. Rok nato jej diagnostikovali MayerovRokitanskéhoKüsterovHauserov syndróm, tiež MRKH syndróm nedostatočne vyvinuté ženské pohlavné orgány.

Odo dňa, keď som sa dozvedela o tejto diagnóze, matka mi sľúbila, že urobí všetko, aby mi pomohla. Vedela som, že mi raz porodí dieťa – moje,povedala Tracy.

V roku 2016 sa zasnúbila s mužom menom Adam a vážne sa zamyslela nad problémom pôrodu. Požiadala Emmu, aby sa stala náhradnou matkou, ochotne súhlasila. Kvôli príprave na procedúru umelého oplodnenia musela schudnúť 38 kilogramov a istú dobu užívať hormonálny prípravok.

Lekári úspešne vykonali oplodnenie a 16. januára tohto roku sa pomocou cisárskeho rezu narodila Evie Siân Emma Smith. Dievčatko je úplne zdravé. Adam a Tracy sa teraz zaoberajú adopciou novonarodenej dcérky.

Koncom februára bola zverejnená správa o neplodnej Britke, ktorá bola podrobená vzácnemu zákroku: regenerácii pošvy pomocou častí čriev. Lekári konštatovali, že vďaka existencii vaječníkov pacientka šancu otehotnieť pomocou umelého oplodnenia. Žena má štvorročný vzťah a pripravuje sa na transplantáciu maternice.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj