Varšava 9. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Päť dospievajúcich dievčat, ktoré zahynuli pri minulotýždňovom požiari v tzv. únikovej miestnosti na severe Poľska, nemalo šancu pred plameňmi utiecť. Uviedol to v stredu podľa agentúry DPA hovorca okresnej prokuratúry v meste Koszalin, kde k tragédii došlo

Na snímke sviečky horia pred domom, kde zahynulo päť žien

Kľučka z dverí v hernej miestnosti, kde dievčatá zahynuli, bola podľa jeho slov odmontovaná a ukrytá, pričom jej nájdenie bolo súčasťou únikovej hry. Plamene, ktoré miestnosť zachvátili, zároveň znemožnili, aby dievčatá zachránil niekto zvonka. Zablokovali totiž cestu medzi nimi a 25-ročným mužom, ktorý v tejto únikovej miestnosti pracoval. Muž utŕžil pri piatkovej nehode vážne popáleniny.

Pomoc pre 15-ročné dievčatá nedorazila včas na to, aby ich zachránila, a tínedžerky, ktoré sa stretli, aby oslávili narodeniny jednej z nich, sa tak uplynulý piatok v únikovej miestnosti udusili. Ich spoločný pohreb, ktorý pripravuje a financuje samotné mesto Koszalin, sa uskutoční vo štvrtok.

“Okrem dverí neexistovala iná úniková cesta,” uviedol hovorca prokuratúry Ryszard Gąsiorowski a dodal, že okná v miestnosti boli prekryté sadrokartónom.

Poľská prokuratúra v rámci vyšetrovania prípadu obvinila 28-ročného majiteľa zariadenia pre únikové hry v Koszaline Milosza S. z úmyselného vytvorenia požiarneho nebezpečenstva a neúmyselného spôsobenia piatich úmrtí. Muža vzali do väzby, pričom v súvislosti so zmienenými obvineniami mu hrozí až osemročné väzenie.

Únikové hry sú dobrodružné hry, ktorých účastníci sú uzavretí v jednej na hru uspôsobenej miestnosti, v ktorej musia hľadať stopy a indície, riešiť hádanky a uniknúť z nej v stanovenom čase. Takéto hry sa na celom svete tešia veľkej obľube a len v Poľsku je prevádzkarní určených na ich hranie približne 1000.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj